""


luty


Muzyczna Strona Siemiatycz


16 lutego w Siemiatyckim Ośrodku Kultury odbyła się dziewiąta edycja Muzycznej Strony Siemiatycz.

 1. Muzyczna Strona Siemiatycz
 2. Muzyczna Strona Siemiatycz
 3. Muzyczna Strona Siemiatycz
 4. Muzyczna Strona Siemiatycz
 5. Muzyczna Strona Siemiatycz
 6. Muzyczna Strona Siemiatycz
 7. Muzyczna Strona Siemiatycz
 8. Muzyczna Strona Siemiatycz

Jest to muzyczne przedsięwzięcie, w ramach którego w Siemiatyczach prezentują się największe gwiazdy polskiej sceny rozrywkowej. Tegoroczną gwiazdą był zespół Raz Dwa Trzy, obchodzący trzydziestolecie istnienia. Zespół wystąpił z koncertem pt ''30 lat ... jak jeden koncert'' zbierając ogromną ilość fanów i miłośników muzyki. Między muzycznymi dawkami energii, porywającymi publiczność do wspólnego śpiewania pojawiały się także refleksyjne komentarze Adama Nowaka.

Po koncercie była okazja, żeby zrobić zdjęcie z artystami, kupić płytę czy zdobyć autograf.

Jako support tegorocznej edycji Muzycznej Strony Siemiatycz wystąpił łódzki zespół Psychocukier. Zespół cieszy się ogólnopolską popularnością wykonując rock psychodeliczny i krautrock.


Wykład na Uniwersytecie Trzeciego Wieku


Kolejny wykład na siemiatyckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku odbył się we wtorek 18 lutego.

 1. Wykład na Uniwersytecie Trzeciego Wieku
 2. Wykład na Uniwersytecie Trzeciego Wieku
 3. Wykład na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Zajęcia poprowadził dr inż. Jerzy Obolewicz. Studenci wysłuchali wykładu na temat "Komunikacja interpersonalna".


Wystawa malarstwa Piotra Kowieskiego


Od 15 lutego w Galerii Siemiatyckiego Ośrodka Kultury przy ul. Zaszkolnej można oglądać wystawę obrazów Piotra Kowieskiego.

 1. Wystawa malarstwa Piotra Kowieskiego
 2. Wystawa malarstwa Piotra Kowieskiego
 3. Wystawa malarstwa Piotra Kowieskiego

Prezentowane są tu najnowsze obrazy artysty, wykonane techniką olejną. Autor tworząc jakby wizje ze snu, ma na celu wywołanie niepokoju czy też egzystencjalnego lęku u odbiorcy.

Twórczość Piotra Kowieskiego prezentowana była na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. W Siemiatyckim Ośrodku Kultury potrwa do 15 marca 2020 r.


Eliza i Wilhelm - niezwykła historia miłosna XIX-wiecznej Europy w fotografiach Natalii Kwiek i opowieści Rafała Górnego


14 lutego w sali widowiskowej Siemiatyckiego Ośrodka Kultury przy ul. Zaszkolnej miała miejsce wystawa fotografii Natalii Kwiek. Tematem jej była historia miłosna Elizy i Wilhelma w XIX-wiecznej Europie. Młoda artystka to niezwykłe wydarzenie zawarła we współczesnej fotografii, której posłużyły podlaskie plenery.

 1. Eliza i Wilhelm - niezwykła historia miłosna XIX-wiecznej Europy w fotografiach Natalii Kwiek i opowieści Rafała Górnego
 2. Eliza i Wilhelm - niezwykła historia miłosna XIX-wiecznej Europy w fotografiach Natalii Kwiek i opowieści Rafała Górnego
 3. Eliza i Wilhelm - niezwykła historia miłosna XIX-wiecznej Europy w fotografiach Natalii Kwiek i opowieści Rafała Górnego
 4. Eliza i Wilhelm - niezwykła historia miłosna XIX-wiecznej Europy w fotografiach Natalii Kwiek i opowieści Rafała Górnego

Zakazana miłość księżniczki Elizy Radziwiłł i księcia Wilhelma Pruskiego pozostawiła mnóstwo ciekawych dokumentów, zebranych w Archiwum Głównym Akt Dawnych w Warszawie , które tego wieczoru zaprezentował Rafał Górny. Oprawę muzyczną wystawy przygotowała Justyna Warszycka. Całość uwieńczył film archiwalny pt. "Legenda miłosna".


Koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego


2 lutego w kościele św. Andrzeja Boboli miał miejsce występ w wykonaniu Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego.

 1. Koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego
 2. Koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego
 3. Koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego
 4. Koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego
 5. Koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego
 6. Koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego
 7. Koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego
 8. Koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego

Widowisko rozpoczęło się od prezentacji tradycyjnych kolęd polskich, zinterpretowanych przez wokalistów i orkiestrę. Następnie rozpoczęła się część historyczno-patriotyczna. Artyści poprzez śpiew solistów, grę na instrumentach i stroje zaprezentowali polską twórczość narodową.

Widowisko rozpoczęło się od prezentacji tradycyjnych kolęd polskich, zinterpretowanych przez wokalistów i orkiestrę. Następnie rozpoczęła się część historyczno-patriotyczna. Artyści poprzez śpiew solistów, grę na instrumentach i stroje zaprezentowali polską twórczość narodową.

Koncert zorganizowali: Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach, Burmistrz Miasta Siemiatycze, Caritas Diecezji Drohiczyńskiej oraz Siemiatycki Ośrodek Kultury.