""


październik


Uroczysty Dzień Seniora


22 października w Siemiatyckim Ośrodku Kultury przy ulicy Zaszkolnej 1 miały miejsce uroczyste obchody Dnia Seniora.

 1. Uroczysty Dzień Seniora
 2. Uroczysty Dzień Seniora
 3. Uroczysty Dzień Seniora
 4. Uroczysty Dzień Seniora
 5. Uroczysty Dzień Seniora
 6. Uroczysty Dzień Seniora
 7. Uroczysty Dzień Seniora

Swój dzień świętowali członkowie Klubu Seniora ''Jesień" oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy przygotowali na tę uroczystość specjalny program artystyczny. Po miłych słowach i życzeniach oraz wręczeniu kwiatów był moment na poczęstunek wykwintnym tortem. Następnie rozpoczęła się zabawa taneczna z "własnym koszyczkiem". W uroczystościach udział wzięli także Burmistrz Piotr Siniakowicz i Dyrektor SOK Jolanta Sidorowicz.

"Dzień Seniora" to uroczystość, która wpisuje się w serię imprez i działań, których celem jest zaznaczenie istotnej roli ludzi starszych we współczesnym świecie.


"Dzień Papieski" w Siemiatyczach


Tegoroczne obchody "Dnia Papieskiego" w Siemiatyczach miały miejsce 20 października. W uroczystościach udział wzięły: władze samorządowe, poczty sztandarowe, orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej, delegacje zakładów pracy oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

 1. "Dzień Papieski" w Siemiatyczach
 2. "Dzień Papieski" w Siemiatyczach
 3. "Dzień Papieski" w Siemiatyczach
 4. "Dzień Papieski" w Siemiatyczach
 5. "Dzień Papieski" w Siemiatyczach

Po mszy w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbył się koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II pt. "Wstańcie, chodźmy" w wykonaniu: Agnieszka Panas (śpiew), Agnieszka Zińczuk (śpiew), Bartłomiej Majewski (skrzypce), Krzysztof Kiercul (pianino).

Dzień Papieża Jana Pawła II to polskie święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi-Polakowi. Dzień Papieski jest okazją do wspomnienia postaci Jana Pawła II oraz refleksji nad jego przesłaniami, które nigdy nie tracą na ważności.

Do udziału w uroczystościach zaprosił Burmistrz Miasta Siemiatycze.


Spektakularny taniec ogniowy w wykonaniu grupy Jo Art Show


 1. Spektakularny taniec ogniowy w wykonaniu grupy Jo Art Show

19 października w Siemiatyczach na skwerze przy ul. gen. Andersa, w rok po jego otwarciu, miał miejsce emocjonujący pokaz ogniowy. Show z niesamowitymi efektami specjalnymi w formie tańca i akrobatyki zachwyciły zebraną publiczność.

Organizatorami tego wydarzenia byli Burmistrz Miasta Siemiatycze i Siemiatycki Ośrodek Kultury.


Poplenerowa wystawa fotografii w Galerii SOK


Studium Fotografii ZPAF, prowadzone przez Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Fotografików, to miejsce, w którym pasjonaci fotografii rozwijają swoje umiejętności. By nie ograniczać się jedynie do czterech ścian sal wykładowych i studia fotograficznego, dwa razy do roku - wiosną i jesienią - Słuchacze Studium wyjeżdżają na czterodniowy plener by podejmować nowe tematy i wyzwania w często nieoswojonych jeszcze miejscach.

 1. Poplenerowa wystawa fotografii w Galerii SOK
 2. Poplenerowa wystawa fotografii w Galerii SOK
 3. Poplenerowa wystawa fotografii w Galerii SOK

W tym roku, między 24 a 27 maja, Słuchacze Studium poznawali okolice Drohiczyna. Do zrealizowania podczas pleneru mieli trzy tematy
1. Materia duszy - dusza materii.
2. Rytmy i rymy.
3. Decydujący moment.

Każdego dnia Słuchacze realizowali zadane tematy, by wieczorem wspólnie omówić rezultaty. Nad zdjęciami dyskutowali wspólnie z Dyrektorem Studium - Wojciechem Sternakiem oraz Tadeuszem Żaczkiem, który odwiedził Słuchaczy na jednym z przeglądów, by opowiedzieć o swojej pracy i podzielić się cennymi wskazówkami.

Plenery ZPAF to więc nie tylko szansa na wspólne poznanie się Słuchaczy i Absolwentów, ale również ciężka praca, która zawsze owocuje wspaniałymi zdjęciami.

Autorzy zdjęć: Alicja Bordon, Małgorzata Sarzalska, Katarzyna Navarra, Katarzyna Zawadzka, Julia Niedźwiecka, Jakub Adamkiewicz, Mariusz Dmowski, Maciej Lotkowski, Piotr Wideryński


Wystartował Uniwersytet Trzeciego Wieku 2019/2020


 1. Wystartował Uniwersytet Trzeciego Wieku 2019/2020
 2. Wystartował Uniwersytet Trzeciego Wieku 2019/2020
 3. Wystartował Uniwersytet Trzeciego Wieku 2019/2020
 4. Wystartował Uniwersytet Trzeciego Wieku 2019/2020
 5. Wystartował Uniwersytet Trzeciego Wieku 2019/2020

15 października zainaugurowaliśmy ósmy już rok akademicki Siemiatyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego przy Siemiatyckim Ośrodku Kultury we współpracy z Politechniką Białostocką, którą reprezentowali: Justyna Grodzka, kierownik Centrum Rekrutacji i Wspierania Edukacji i Anna Kondracka, pracownik Centrum. Pierwszy wykład pt. „Po co?” poprowadził mgr Tomasz Buczkowicz nauczyciel liceum działającego przy Politechnice Białostockiej.

Ponad stu studentów wysłuchało wykładu o teatrze, życiu i potrzebie uzewnętrznienia doświadczeń, uczuć i emocji. Zebrani przebyli też podróż przez teatr od antyku do współczesności, od greckiej tragedii do teatru eksperymentalnego. Uroczystości uświetnił występ zespołu wokalno recytatorskiego UTW.

Uniwersytet Trzeciego Wieku to idealne rozwiązanie dla seniorów, którzy są aktywni, nie znoszą bezczynności i mimo przejścia na emeryturę chcą poszerzać swoją wiedzę

Jako uzupełnienie wykładów słuchacze UTW będą mieli okazję do wzięcia udziału w licznych sesjach wyjazdowych i warsztatach, mających na celu aktywizację intelektualną, społeczną i fizyczną.


"Jedyne takie miejsce" - Siemiatycze


Kultowa audycja radiowej Jedynki pt. "Jedyne takie miejsce" rozbrzmiewała w sobotę 5 października w Siemiatyczach.

 1. "Jedyne takie miejsce" - Siemiatycze
 2. "Jedyne takie miejsce" - Siemiatycze
 3. "Jedyne takie miejsce" - Siemiatycze
 4. "Jedyne takie miejsce" - Siemiatycze
 5. "Jedyne takie miejsce" - Siemiatycze
 6. "Jedyne takie miejsce" - Siemiatycze

Już od godziny 9.00 dziennikarki radiowe - Sława Bieńczycka i Marta Januszewska, prowadziły atrakcyjną dla mieszkańców audycję na żywo. Studio radiowe odwiedzili liczni goście, poruszający różnorodną tematykę. O historii Siemiatycz i okolic opowiadała przewodniczka Melania Grygoruk. Pasją tworzenia budowli z nadbużańskich kamieni podzielił się Jerzy Korowicki - twórca Kaszteliku "Korona Podlasia". Podróżnik Tomasz Jakimiuk opowiedział o swojej podróży hulajnogą do Chin. Zaprosił też słuchaczy na II edycję Siemiatyckiego Festiwalu Podróżniczego "Odyseja". Agata Androsiuk z Urzędu Miasta Siemiatycze oraz Michał Moryl opowiedzieli o siemiatyckich pasiekach, przybliżyli rodzaje i właściwości miodu, zapoznali z życiem pszczół. Artysta pirografik i uczestnik zlotów siemiatyckich morsów Jacek Mierzejewski opowiadał o pasji związanej z ekstremalnymi temperaturami. Mirosław Angielczyk, założyciel Podlaskiego Ogrodu Botanicznego zapoznał odbiorców z lokalnymi tradycjami związanymi z zielarstwem, ziemią i naturą. Można było również zasmakować podlaskich potraw przygotowanych przez Folwark Księżnej Anny, restauracji zaliczanej do jednej ze stu najlepszych w Polsce. Do degustacji zapraszał właściciel Marcin Baliński.

Na zakończenie audycji wiceprezes SKIG Ireneusz Ługowski przedstawił inicjatywy Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczych - głównie Targi Pogranicza. Studio odwiedził także Piotr Siniakowicz, Burmistrz Miasta Siemiatycze, który zaprosił słuchaczy do odwiedzin miasta opowiadając o różnorodnych atrakcjach i wydarzeniach.

Radiowa Jedynka przygotowała dla mieszkańców Siemiatycz jeszcze inne sposoby spędzenia czasu: rodzinne atrakcje, gry i zabawy sportowe, konkursy z wiedzy o regionie, fotobudkę oraz spotkania z dziennikarzami.

O aktywność fizyczną zadbała Ola Żelazo, prowadząca radiową "Gimnastykę poranną".

Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. częstowało uczestników gorąca herbatą.


XXVI Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej "Śpiewajmy Panu" Podlasie 2019


5 października w Siemiatyczach, miał miejsce Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej. Hasło tegorocznej edycji brzmiało "Pieśnią chcę chwalić imię Twe". Festiwal odkrywa i promuje młodych wykonawców w repertuarze religijnym i patriotycznym. Gromadzi zdolnych ludzi, którzy dzielą się swoimi talentami i umiejętnościami wokalnymi.

 1. XXVI Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej "Śpiewajmy Panu" Podlasie 2019
 2. XXVI Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej "Śpiewajmy Panu" Podlasie 2019
 3. XXVI Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej "Śpiewajmy Panu" Podlasie 2019
 4. XXVI Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej "Śpiewajmy Panu" Podlasie 2019
 5. XXVI Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej "Śpiewajmy Panu" Podlasie 2019
 6. XXVI Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej "Śpiewajmy Panu" Podlasie 2019
 7. XXVI Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej "Śpiewajmy Panu" Podlasie 2019

Po raz kolejny do Siemiatycz przyjechali młodzi artyści z różnych stron Podlasia oraz z innych województw. Festiwal rozpoczął się Mszą św. o godz. 10.00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach. Przesłuchania festiwalowe odbyły w Siemiatyckim Ośrodku Kultury przy ul. Zaszkolnej.

Występy młodzieży oceniało jury w składzie: p. Jolanta Sidorowicz – Dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury, ks. Tomasz Przewoźny – Dyrektor Wydziału Młodzieży Kurii Diecezjalnej Diecezji Drohiczyńskiej , Asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej oraz ks. Jarosław Kuźmicki – wykładowca muzyki kościelnej w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie.

Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali:
W kategorii:
Schola dziecięca – wyróżnienie otrzymała Dziecięca Schola przy par. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach.
Schola młodzieżowa – pierwsze miejsce zdobyła Schola Bobola, drugie Zespół z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym oraz ( ex aequo) Młodzieżowa Schola przy par. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach.
Szkoły Specjalne: pierwsze miejsce zajęli Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Sokołowie Podlaskim.
Soliści do lat 10: pierwsze miejsce zdobyła Weronika Siwek, drugie Łucja Krakowska a trzecie Karolina Rybczyńska.
Soliści 11-14 lat: pierwsze miejsce: Gabriela Rybaczek, drugie Karolina Dziemian i Bartłomiej Kiełsa, trzecie Izabela Panasiuk. Wyróżnienie otrzymała Kornelia Dziwińska.
Soliści 15-18 lat: pierwsze miejsce Ewelina Krzymowska.
Zespoły wokalne: wyróżnienie przypadło Laurze Stańskiej i Justynie Skaryszewskiej
Zespoły wokalno- instrumentalne: wyróżnienie otrzymały Agata Skwierczyńska i Julia Czapska.

Organizatorem Festiwalu było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej przy współpracy Wydziału Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej,Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Diecezji Drohiczyńskiej oraz Siemiatycki Ośrodek Kultury.

Festiwal poprowadzili: Anna Żuromska – Skarbnik Zarządu KSM oraz Mateusz Stefaniuk – Prezes Zarządu KSM DD.