"" 


wrzesień


Siemiatycki Piknik Organizacji Pozarządowych


Promocja siemiatyckich organizacji pozarządowych i wolontariatu była głównym celem wydarzenia, które odbyło się 8 września na terenach rekreacyjnych przy siemiatyckim amfiteatrze. Piknik Organizacji Pozarządowych, realizowany przy wsparciu Miasta Siemiatycze, to jedno z ciekawszych wydarzeń organizowanych przez samorząd we współpracy z sektorem NGO.

 1. Siemiatycki Piknik Organizacji Pozarządowych
 2. Siemiatycki Piknik Organizacji Pozarządowych
 3. Siemiatycki Piknik Organizacji Pozarządowych
 4. Siemiatycki Piknik Organizacji Pozarządowych
 5. Siemiatycki Piknik Organizacji Pozarządowych
 6. Siemiatycki Piknik Organizacji Pozarządowych
 7. Siemiatycki Piknik Organizacji Pozarządowych

Już od kilku lat organizacje pozarządowe z Siemiatycz, raz w roku, spotykają się, by wspólnie zaprezentować swój potencjał, a także pokazać innym, w jaki sposób można spędzać czas wolny i rozwijać zainteresowania. Wśród tych, którzy w bieżącym roku podzielili się swoją wiedzą, doświadczeniem, zabawą i radością przebywania z innymi znaleźli się:

 1. Warsztat Terapii Zajęciowej Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus
 2. Stowarzyszenie Klub Amazonki
 3. Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej
 4. Ochotnicza Straż Pożarna i Orkiestra Dęta OSP Siemiatycze
 5. Uczniowski Klub Sportowy DANEX
 6. Stowarzyszenie Abstynentów IGNIS
 7. Stowarzyszenie RYCERZ
 8. MKS CRESOVIA
 9. Uczniowski Klub Sportowy KANGUR
 10. Towarzystwo Sportowe
 11. Stowarzyszenie WOKALIZA
 12. Stowarzyszenie Wspierania Kultury Narodowej MAŁE PODLASIE
 13. Uczniowski Klub Sportowy LIDER
 14. Klub Literacki

W przygotowanie tegorocznej edycji pikniku zaangażowały się także Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Siemiatyczach oraz Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. Tradycyjnie wszystkich powitał Burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz. Spotkanie z mieszkańcami było także okazją do rozmów o sprawach Miasta. Burmistrz wraz z radnymi i pracownikami Urzędu Miasta Siemiatycze konsultowali m.in. planowane dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych.

Występy artystyczno-muzyczne, układy taneczne i mini warsztaty wokalne, zajęcia plastyczne, malowanie twarzy, darmowe dmuchańce, konkurencje i zabawy sportowe – to wszystko proponowały organizacje odwiedzającym stoiska mieszkańcom. Po raz pierwszy w czasie pikniku zaprezentował się także młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny INDEFINITE. Członkowie zespołu, którego występy wywołały gromkie brawa, to uczniowie szkół średnich. Zespół ćwiczy pod opieką Lechosława Ryszczuka i wykonuje utwory polskie jak również zagraniczne, opierając się wyłącznie na zapisach nutowych i własnych aranżacjach. Lekcje śpiewu z publicznością zakończone wspólnym występem, odbyli członkowie Stowarzyszenia WOKALIZA. O dobry nastrój publiczności zadbali także muzycy z orkiestry dętej OSP Siemiatycze, tancerze ZPiT Małe Podlasie, uczniowski klub sportowy Lider z grupą cheerleaders oraz członkowie Klubu Literackiego.


Warsztaty Kaflarskie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa


Jak co roku, w 3 i czwarty weekend września obchodzimy Europejskie Dni Dziedzictwa.

 1. Warsztaty Kaflarskie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa
 2. Warsztaty Kaflarskie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa
 3. Warsztaty Kaflarskie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa
 4. Warsztaty Kaflarskie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa
 5. Warsztaty Kaflarskie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

7 września, na placu przy budynku Galerii SOK w Siemiatyczach, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa odbyły się warsztaty formowania i zdobienia kafli. W warsztatach wzięło udział ok. 10 osób a prace były bardzo różnorodne i pełne kreatywności. Gotowe, zdobione kafle pojechały do pracowni ceramiki w Platerowi, gdzie zostaną wypalone. Najmłodsi uczestnicy warsztatów mogli również ozdobić pamiątkowe magnesy.


Wystawa Władysława Pietruka już otwarta


 1. Wystawa Władysława Pietruka już otwarta
 2. Wystawa Władysława Pietruka już otwarta
 3. Wystawa Władysława Pietruka już otwarta
 4. Wystawa Władysława Pietruka już otwarta
 5. Wystawa Władysława Pietruka już otwarta

6 września, w piątek, w Galerii SOK, przy ul. Zaszkolnej 1, odbył się wernisaż prac Władysława Pietruka. Niesamowite prace artysty, przyciągnęły liczną publiczność, która mogła z bliska zapoznać się z pracami rysownika. Widzowie mogli też poznać samego autora. Uroczystość poprowadziła Jolanta Sidorowicz, Dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury a oprawę muzyczną wydarzenia przygotowała Justyna Warszycka z Siemiatyckiego Ośrodka Kultury.

Wystawę będzie można oglądać w Galerii SOK przy ul. Zaszkolnej 1 do 4 października


Białoruski Festyn Ludowy w Siemiatyczach


 1. Białoruski Festyn Ludowy w Siemiatyczach
 2. Białoruski Festyn Ludowy w Siemiatyczach
 3. Białoruski Festyn Ludowy w Siemiatyczach
 4. Białoruski Festyn Ludowy w Siemiatyczach
 5. Białoruski Festyn Ludowy w Siemiatyczach
 6. Białoruski Festyn Ludowy w Siemiatyczach
 7. Białoruski Festyn Ludowy w Siemiatyczach
 8. Białoruski Festyn Ludowy w Siemiatyczach
 9. Białoruski Festyn Ludowy w Siemiatyczach

Podlasie słynie z bogatego folkloru przesyconego wschodnimi wpływami. Pierwszego września w siemiatyckim amfiteatrze, w ramach corocznego Białoruskiego Festynu Lodowego, wystąpiło sześć zespołów z Polski i Białorusi. Bogato zdobione stroje wykonawców i różnorodność instrumentów a także ciekawe występy łączone z pokazem tańca przyciągnęły w tym roku liczną publiczność.

Wśród wykonawców zobaczyliśmy zespoły: Wierbica z Lidy (Białoruś), Chutor z Gródka, Nowina z Moszczony Królewskiej, Omorfos z Siemiatycz, Świtanak z Białegostoku i Liland, również z Białegostoku.


Dokument bez tytułu