""


sierpień


Siemiatycze Flow! Festiwal zakończył wakacje


Piątkowe popołudnie, kończące wakacje zerezerwowane było dla miłośników hip hopu i rapu. O godz. 15.00 znany siemiatycki raper Te-Tris rozpoczął konkurs o nagrodę burmistrza w wysokości 1000 zł, która miała posłużyć do dalszego rozwoju artystycznego młodych talentów. W konkursie wzięło udział pięć składów rozpoczynających swoją przygodę z hip hopem. Nagrodę zdobył z Maxim z Białegostoku.

 1. Siemiatycze Flow! Festiwal zakończył wakacje
 2. Siemiatycze Flow! Festiwal zakończył wakacje
 3. Siemiatycze Flow! Festiwal zakończył wakacje
 4. Siemiatycze Flow! Festiwal zakończył wakacje
 5. Siemiatycze Flow! Festiwal zakończył wakacje
 6. Siemiatycze Flow! Festiwal zakończył wakacje
 7. Siemiatycze Flow! Festiwal zakończył wakacje

Oprócz konkursu, publiczność dostała na deser świetną zabawę i prawdziwe gwiazdy. Zaczęli Przyłu & VBS, którzy wspaniale rozgrzali publiczność. Wac Toja również nawiązał świetny dialog z publicznością i rozgrzał atmosferę do czerwoności. Na koniec gwiazda wieczoru – KALI dał świetny występ, wieńcząc niesamowity wieczór z hip hopem a niemal tysięczna publiczność jeszcze długo skandowała ksywkę swojego idola.

Tak zakończyliśmy w tym roku wakacje. Publiczność siemiatycka i nie tylko wyjątkowo dopisała i festiwal na długo zostanie w naszej pamięci.


Gorący Piknik na skwerze Gen. W. Andersa


To była gorąca, wesoła, aktywna, a co najważniejsze – rodzinna i integracyjna niedziela! Tak popołudnie na skwerze Gen. W. Andersa spędzili mieszkańcy Siemiatycz, a wszystko za sprawą Pikniku „Należę tu…” przygotowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach projektu „Dla Siemiatycz. Razem!”.

 1. Gorący Piknik na skwerze Gen. W. Andersa
 2. Gorący Piknik na skwerze Gen. W. Andersa
 3. Gorący Piknik na skwerze Gen. W. Andersa
 4. Gorący Piknik na skwerze Gen. W. Andersa
 5. Gorący Piknik na skwerze Gen. W. Andersa
 6. Gorący Piknik na skwerze Gen. W. Andersa
 7. Gorący Piknik na skwerze Gen. W. Andersa
 8. Gorący Piknik na skwerze Gen. W. Andersa

Tego dnia na skwerze pojawiły się kolorowe dmuchańce, planetarium, stoiska z przekąskami oraz strefa relaksu z zimną wodą, przygotowaną przez Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o.o. Dzień umilał mieszkańcom koncert zespołu „Chłopcy z Bandu”, który wykonał covery znanych przebojów. Dla dzieci przygotowano wiele ciekawych zabaw i konkursów. Podobnie jak przed rokiem nie zabrakło pieczonych kasztanów.

Dzięki pięknej pogodzie i wspaniałym atrakcjom, licznie zgromadzeni mieszkańcy udanie spędzili ostatnią niedzielę sierpnia.


Bluesowo i Rockowo w Siemiatyczach, czyli XV Siemiatycze Blues Rock Festiwal.


 1. Bluesowo i Rockowo w Siemiatyczach, czyli XV Siemiatycze Blues Rock Festiwal.
 2. Bluesowo i Rockowo w Siemiatyczach, czyli XV Siemiatycze Blues Rock Festiwal.
 3. Bluesowo i Rockowo w Siemiatyczach, czyli XV Siemiatycze Blues Rock Festiwal.
 4. Bluesowo i Rockowo w Siemiatyczach, czyli XV Siemiatycze Blues Rock Festiwal.
 5. Bluesowo i Rockowo w Siemiatyczach, czyli XV Siemiatycze Blues Rock Festiwal.
 6. Bluesowo i Rockowo w Siemiatyczach, czyli XV Siemiatycze Blues Rock Festiwal.
 7. Bluesowo i Rockowo w Siemiatyczach, czyli XV Siemiatycze Blues Rock Festiwal.
 8. Bluesowo i Rockowo w Siemiatyczach, czyli XV Siemiatycze Blues Rock Festiwal.
 9. Bluesowo i Rockowo w Siemiatyczach, czyli XV Siemiatycze Blues Rock Festiwal.

Już od rana, w sobotę, 10 sierpnia rozpoczęły się przygotowania do piętnastej edycji siemiatyckiego Blues-Rock Festiwal. Po próbach odbyło się losowanie uczestników konkursu o „Złoty Kafel”. W tym roku o nagrodę Burmistrza Miasta Siemiatycze rywalizowało sześć zespołów: Bluuzaut, ReVera, Projekcja, Waterside, Święci i Kumpel Blues. Przez trzy godziny mogliśmy posłuchać zarówno rocka w jego lżejszej odmianie, jak i mocnych także progresywnych brzmień. Nie zabrakło też drugiego elementu a więc bluesa. Bluuzaut i Kumpel Blues zafundowali nam klasyczny oraz zabarwiony rockiem, poważny i rekreacyjny blues, który wszystkich wprawiał w bardzo dobry nastrój.

Drugi etap festiwalu a więc koncert gwiazd rozpoczął Obraz Kontrolny ze swoim bluesem i rockiem, w melodyjnym wydaniu, który rozbujał publiczność i wspaniale przygotował wszystkich na wieczór.

Jeszcze przed zmrokiem przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu i przyznanie nagród uczestnikom. Wyróżnienia otrzymały zespoły Bluuzaut, Revera i Projekcja a indywidualnie najlepszym muzykiem został wybrany gitarzysta zespołu Kumpel Blues Bartosz Pawlik. Trzecie miejsce komisja przyznała zespołowi Kumpel Blues, drugie miejsce zajął zespół Projekcja a „Złoty Kafel” z rąk burmistrza otrzymał zespół Święci z Białegostoku.

Komisja w składzie Marek Gąsiorowski (dziennikarz Polskiego Radia Białystok) – przewodniczący, Tomasz „Olej”Olejnik (wokalista zespołu Proletaryat) i Cezary Jan Mielko (perkusista zespołu Bright Ophidia i pomysłodawca Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych „Rockowania”) nie miała wątpliwości co do zwycięzcy. Świetny, spójny show, którego byliśmy świadkami, najmocniej przemówił do jurorów tegorocznego Siemiatycze Blues Rock Festiwal.

Po emocjach związanych z konkursem, wystąpiła białostocka grupa Bright Ophidia, serwując publiczności bardzo mocne brzmienia. Zmienność rytmów i stylów nie pozwalała się nudzić. Ci, którzy przyjechali na koncert, dostali dawkę trashu, metalu progresywnego, przetykanego gotykiem na najwyższym poziomie. Na koniec występu Bright Ophidia zaserwowała jeden z kawałków zespołu Slayer – kultowego dla wszystkich fanów metalu.

Na koniec wystąpiła gwiazda wieczoru i legenda polskiej sceny punkowej i metalowej – Proletaryat, który już od 30 lat raczy nas muzyką mieszającą style, stanowiącą prawdziwą gratkę dla fanów metalu. Oprócz numerów z najnowszego repertuaru grupy, usłyszeliśmy powrót do korzeni z pierwszych płyt. Na sam koniec wszyscy odśpiewali „Hej naprzód marsz”…

I niech ten marsz razem z rock’n rollem i bluesem trwa jak najdłużej i oby przyłączało się do niego jak najwięcej fanów tej muzyki.

Głównymi sponsorami wydarzenia byli: Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz – System S.A. oraz Przedsiębiorstwo Komunalne Siemiatycze Sp. z o.o.