"" 


lipiec


XIV Międzynarodowe Siemiatyckie Targi Pogranicza, I Dni Kultury Leśnej i Łowieckiej oraz VIII Międzynarodowy Festiwal Kultura Bez Granic.


Od wczesnych godzin porannych, w niedzielę 28 lipca na terenach wokół zalewu w Siemiatyczach rozporczęło się rozstawianie stoisk XIV Międzynarodowych Targów Pogranicza. W tym roku po raz pierwszy odbyły się równolegle I Dni Kultury Leśnej i Łowieckiej. Obie imprezy przyciągnęły wielu wystawców i oglądających.

 1. XIV Międzynarodowe Siemiatyckie Targi Pogranicza, I Dni Kultury Leśnej i Łowieckiej oraz VIII Międzynarodowy Festiwal Kultura Bez Granic.
 2. XIV Międzynarodowe Siemiatyckie Targi Pogranicza, I Dni Kultury Leśnej i Łowieckiej oraz VIII Międzynarodowy Festiwal Kultura Bez Granic.
 3. XIV Międzynarodowe Siemiatyckie Targi Pogranicza, I Dni Kultury Leśnej i Łowieckiej oraz VIII Międzynarodowy Festiwal Kultura Bez Granic.
 4. XIV Międzynarodowe Siemiatyckie Targi Pogranicza, I Dni Kultury Leśnej i Łowieckiej oraz VIII Międzynarodowy Festiwal Kultura Bez Granic.
 5. XIV Międzynarodowe Siemiatyckie Targi Pogranicza, I Dni Kultury Leśnej i Łowieckiej oraz VIII Międzynarodowy Festiwal Kultura Bez Granic.
 6. XIV Międzynarodowe Siemiatyckie Targi Pogranicza, I Dni Kultury Leśnej i Łowieckiej oraz VIII Międzynarodowy Festiwal Kultura Bez Granic.
 7. XIV Międzynarodowe Siemiatyckie Targi Pogranicza, I Dni Kultury Leśnej i Łowieckiej oraz VIII Międzynarodowy Festiwal Kultura Bez Granic.
 8. XIV Międzynarodowe Siemiatyckie Targi Pogranicza, I Dni Kultury Leśnej i Łowieckiej oraz VIII Międzynarodowy Festiwal Kultura Bez Granic.
 9. XIV Międzynarodowe Siemiatyckie Targi Pogranicza, I Dni Kultury Leśnej i Łowieckiej oraz VIII Międzynarodowy Festiwal Kultura Bez Granic.

Publiczność mogła liczyć na konkursy, pokazy z udziałem sokołów i psów myśliwskich, rzeźbienie piłą spalinową, pokazy kulinarne a na scenie amfiteatru odbył się koncert zespołu sygnalistów oraz konkurs wabienia jeleni, którego sędzią był Jan Skrzetuski, mistrz Polski w tej dyscyplinie.

Po ogłoszeniu wyników konkursów dla wystawców rozpoczęła się druga część Festiwalu, a rozpoczął ją siemiatycki zespół Omorfos. Następnie zagrali Souvenir, As oraz goście z Białorusi – zespół pieśni i tańca Swiata oraz Trzej Tenorzy, których siemiatycka publiczność nagrodziła długimi owacjami.

Muzyczna część tego bogatego we wrażenia dnia zakończyła się już po zmroku, wieńcząc XIV Międzynarodowe Siemiatyckie Targi Pogranicza, I Dni Kultury Leśnej i Łowieckiej oraz VIII Międzynarodowy Festiwal Kultura Bez Granic.


Wieczorny Przejazd na Czymkolwiek Ulicami Siemiatycz 2019


W piątkowe popołudnie, 26 lipca, już po raz czwarty odbył się na ulicach Siemiatycz przejazd na ekologicznych pojazdach. Wieczorny Przejazd na Czymkolwiek Ulicami Siemiatycz do cykliczna impreza mająca na celu promocję zdrowia i aktywności fizycznej, w czasie której uczestnicy jadą m.in. na rolkach, rowerach czy hulajnogach.

 1. Wieczorny Przejazd na Czymkolwiek Ulicami Siemiatycz 2019
 2. Wieczorny Przejazd na Czymkolwiek Ulicami Siemiatycz 2019
 3. Wieczorny Przejazd na Czymkolwiek Ulicami Siemiatycz 2019
 4. Wieczorny Przejazd na Czymkolwiek Ulicami Siemiatycz 2019

W wydarzeniu wzięło udział prawie 300 osób. Kolorowa kawalkada zakończyła swój przejazd na terenach rekreacyjnych przy zalewie, gdzie czekały m.in. sycący posiłek i woda z sokiem z prawdziwego saturatora.

Imprezie towarzyszył konkurs na najciekawszą stylizację pn. polskie seriale, w którym udział wzięło ponad 20 osób – dzieci i dorosłych. Podczas przejazdu można było zatem spotkać Janka Kosa z Szarikiem w czołgu Rudy 102, Ludwika i Natalię z Rodzinki.pl, czy mieszkańców bloku z ulicy Alternatywy 4 z gospodarzem domu, Stanisławem Aniołem na czele. Prezentacja uczestników i ogłoszenie zwycięzców odbyły się na koniec przejazdu. Nagrody i liczne wyróżnienia, wręczył Burmistrz Miasta Siemiatycze. Na koniec wszyscy uczestnicy pozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia z Wieczornego Przejazdu na Czymkolwiek Ulicami Siemiatycz 2019!

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Siemiatycki Ośrodek Kultury.

Partner: Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Siemiatyczach.

Sponsor Główny: GAZ-SYSTEM S.A. www.gaz-system.pl


Dni Siemiatycz z Radiem Zet


W słoneczne popołudnie 21 lipca na terenach rekreacyjnych nad Zalewem, rozpoczęły się Dni Siemiatycz z Radiem Zet. Dobrą atmosferę zapewniły atrakcje dla dzieci – dmuchane miasteczko zabaw, trampoliny oraz kącik Radia Zet, gdzie animatorki malowały dzieciom twarze. Strefa kulinarna podtrzymywała dobre nastroje wśród dorosłej publiczności.

 1. Dni Siemiatycz z Radiem Zet
 2. Dni Siemiatycz z Radiem Zet
 3. Dni Siemiatycz z Radiem Zet
 4. Dni Siemiatycz z Radiem Zet
 5. Dni Siemiatycz z Radiem Zet
 6. Dni Siemiatycz z Radiem Zet
 7. Dni Siemiatycz z Radiem Zet
 8. Dni Siemiatycz z Radiem Zet
 9. Dni Siemiatycz z Radiem Zet

Wspaniałą zabawę zapewnili także prowadzący Damian Michałowski i Kamil Nosel, których wszyscy znamy z anteny Radia Zet. O godzinie 17.00 rozpoczął się koncert, którego pierwszymi gwiazdami byli: Siemiatycki zespół wokalny Omorfos i De Marco, który zaprezentował publiczności kompozycje własne i covery znanych przebojów.

W drugiej części koncertu na scenie pojawił się zespół Impacto, który rozgrzał publiczność latynoskimi rytmami a na koniec zaprezentował własną interpretację słynnego i lubianego przeboju „Despasito”.

Największe gwiazdy wieczoru grały już w innych warunkach, bowiem słońce zastąpił deszcz. Wspaniała publiczność siemiatycka i gorąca atmosfera sprawiły, że występy Szymona Chodynieckiego, Baranovskiego i wreszcie Kasi Cerekwickiej stały się przysłowiową „wisienką na torcie” Dni Siemiatycz z Radiem Zet.

Tegoroczny koncert skończył się późną nocą i zapewnił moc wrażeń. Pozwolił także wszystkim, którzy obejrzeli i wysłuchali koncertu gwiazd, podziwiać wspaniałych artystów zaproszonych przez Burmistrza Miasta Siemiatycze.


Piknik na Świerkowej


 1. Piknik na Świerkowej
 2. Piknik na Świerkowej
 3. Piknik na Świerkowej
 4. Piknik na Świerkowej
 5. Piknik na Świerkowej
 6. Piknik na Świerkowej

14 lipca, w niedzielne popołudnie odbył się piknik rodzinny na ulicy Świerkowej. Przygotowano mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Były kolorowe dmuchańce, malowanie twarzy i kolorowe klocki. Przybyli na imprezę mogli także spróbować smacznych przekąsek i napojów oraz pysznej wody dostarczonej przez Przedsiębiorstwo Komunalne. Najmłodsi chętnie brali udział w zabawach prowadzonych przez animatorki, m.in. w tańcach, zabawach z tęczowym kołem i kulkami, a przede wszystkim w łapaniu dużych i małych baniek mydlanych.

Dla zebranych zagrał zespół coverowy „Chłopcy z bandu”, który zachęcał do zabawy i tańca.

Pomimo nieprzychylnej aury publiczność bawiła się znakomicie aż do wieczora.


XV Siemiatycki Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych


13 lipca po raz piętnasty odbył się Siemiatycki Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych. W tym roku w siemiatyckim amfiteatrze mogliśmy posłuchać i obejrzeć zespół Kalina, z Żurobic, Pasieka z Platerowa, Żawaranki z Mochnatego i Ruczajok z Białowieży. Oprócz gości spoza Siemiatycz wystąpił zespół Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Siemiatycz oraz kapela Borowian.

 1. XV Siemiatycki Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych
 2. XV Siemiatycki Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych
 3. XV Siemiatycki Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych
 4. XV Siemiatycki Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych
 5. XV Siemiatycki Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych
 6. XV Siemiatycki Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych
 7. XV Siemiatycki Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych
 8. XV Siemiatycki Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych
 9. XV Siemiatycki Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych

Oprócz wspaniałych pieśni ludowych mogliśmy podziwiać bogate i różnorodne stroje podlaskie a także tańce ludowe. Te ostatnie zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca Pasieka.

Na koniec Przeglądu z taneczno ludowym repertuarem wystąpiła kapela Borowian.


Półkolonie zakończone


 1. Półkolonie zakończone
 2. Półkolonie zakończone
 3. Półkolonie zakończone
 4. Półkolonie zakończone
 5. Półkolonie zakończone
 6. Półkolonie zakończone
 7. Półkolonie zakończone
 8. Półkolonie zakończone
 9. Półkolonie zakończone

Zakończyliśmy półkolonie w Siemiatyckim Ośrodku Kultury. W tym roku trzydzieścioro dzieci brało udział w różnorodnych zajęciach i zabawach. Drugi tydzień półkolonii rozpoczął się ponownie od turnieju warcabów. Tym razem na podium stanęli: Kacper Doliński (pierwsze miejsce), Zosia Onieszczuk (drugie miejsce) i Maja Zaremba (trzecie miejsce).

Po turnieju dzieci spotkały się z przedstawicielem policji ds. nieletnich i patologii oraz ratownikiem medycznym. Nasi goście opowiadali o bezpieczeństwie na wakacjach a dzieci miały okazję poćwiczyć metody ratowania życia na fantomie.

Kolejny dzień to seans filmowy w sali kinowej i spotkanie z przedstawicielem Sanepidu.

Warsztaty animacyjne i krawieckie, które dostarczyły bardzo wiele emocji i pięknego rękodzieła wykonanego przez naszych podopiecznych odbyły się w środę a w czwartek dzieci pojechały do Warszawy, gdzie oprócz obejrzenia „Sekretnego życia zwierzaków domowych 2” miały okazję zwiedzić muzeum etnografii i bawić się podczas warsztatów malowania na szkle. Ostatni dzień to pokaz animacji 8 Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA w ramach konkursu „Teraz dzieci mają głos” i zajęcia plastyczne z naszymi instruktorami.

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci znalazły coś dla siebie, oraz wesoło i pożytecznie spędziły czas.


Półmetek półkolonii w SOK


 1. Półmetek półkolonii w SOK
 2. Półmetek półkolonii w SOK
 3. Półmetek półkolonii w SOK
 4. Półmetek półkolonii w SOK
 5. Półmetek półkolonii w SOK
 6. Półmetek półkolonii w SOK
 7. Półmetek półkolonii w SOK
 8. Półmetek półkolonii w SOK

Zamknęliśmy pierwszy tydzień półkolonii w Siemiatyckim Ośrodku Kultury. Pomimo zmiennej aury nie brakowało ciekawych wycieczek. Po turnieju warcabów, który zapoczątkował nasze półkolonie, dzieci odwiedziły MOSiR, gdzie przez cały dzień grały i bawiły się na boisku. W środę nasi podopieczni odwiedzili bibliotekę publiczną, gdzie po ciekawej lekturze mogli się wybiegać na podwórku. Oprócz zajęć ruchowych na powietrzu, dzieci poznały, co to jest zdrowy tryb życia, jak ważne jest dbanie o wodę i segregacja odpadów. Pierwszy tydzień półkolonii zakończyło ognisko w Nadleśnictwie Nurzec-Stacja. Dobrej zabawy nie zepsuł nawet padający deszcz.


Wernisaż Danuty Murawskiej


W czwartkowy wieczór, 4 lipca, w galerii Siemiatyckiego Ośrodka Kultury, przy ul. Zaszkolnej 1, odbył się wernisaż, inaugurujący wystawę prac Danuty Murawskiej.

 1. Wernisaż Danuty Murawskiej
 2. Wernisaż Danuty Murawskiej
 3. Wernisaż Danuty Murawskiej
 4. Wernisaż Danuty Murawskiej
 5. Wernisaż Danuty Murawskiej

Pochodząca z Białegostoku autorka na wstępie przybliżyła zebranym swoją twórczość i opowiedziała licznie zgromadzonej publiczności o swoim życiu zawodowym i zainteresowaniach. Jak sama powiedziała, przez lata pracy w przedszkolu mogła zajmować się tylko dekoracjami, czas na prawdziwe malowanie przyszedł dopiero na emeryturze. Wybór padł na farby olejne. Inspiracją dla Pani Danuty są zdjęcia i pamięć miejsc, w których była. Wśród wielu tematów pojawiających się w pracach malarki, ulubionym są konie.

Wystawa potrwa do końca lipca.


Turniej warcabów na półkoloniach


 1. Turniej warcabów na półkoloniach
 2. Turniej warcabów na półkoloniach
 3. Turniej warcabów na półkoloniach
 4. Turniej warcabów na półkoloniach

Od 1 lipca wystartowały półkolonie w Siemiatyckim Ośrodku Kultury. Pierwszy dzień upłynął na zabawach i …turnieju warcabów. Wśród 24 uczestników, najlepiej spisali się Zuzia Babińska, Kacper Doliński i Matylda Jankowska. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.