"" 


lipiec


Półmetek półkolonii w SOK


 1. Półmetek półkolonii w SOK
 2. Półmetek półkolonii w SOK
 3. Półmetek półkolonii w SOK
 4. Półmetek półkolonii w SOK
 5. Półmetek półkolonii w SOK
 6. Półmetek półkolonii w SOK
 7. Półmetek półkolonii w SOK
 8. Półmetek półkolonii w SOK

Zamknęliśmy pierwszy tydzień półkolonii w Siemiatyckim Ośrodku Kultury. Pomimo zmiennej aury nie brakowało ciekawych wycieczek. Po turnieju warcabów, który zapoczątkował nasze półkolonie, dzieci odwiedziły MOSiR, gdzie przez cały dzień grały i bawiły się na boisku. W środę nasi podopieczni odwiedzili bibliotekę publiczną, gdzie po ciekawej lekturze mogli się wybiegać na podwórku. Oprócz zajęć ruchowych na powietrzu, dzieci poznały, co to jest zdrowy tryb życia, jak ważne jest dbanie o wodę i segregacja odpadów. Pierwszy tydzień półkolonii zakończyło ognisko w Nadleśnictwie Nurzec-Stacja. Dobrej zabawy nie zepsuł nawet padający deszcz.


Wernisaż Danuty Murawskiej


W czwartkowy wieczór, 4 lipca, w galerii Siemiatyckiego Ośrodka Kultury, przy ul. Zaszkolnej 1, odbył się wernisaż, inaugurujący wystawę prac Danuty Murawskiej.

 1. Wernisaż Danuty Murawskiej
 2. Wernisaż Danuty Murawskiej
 3. Wernisaż Danuty Murawskiej
 4. Wernisaż Danuty Murawskiej
 5. Wernisaż Danuty Murawskiej

Pochodząca z Białegostoku autorka na wstępie przybliżyła zebranym swoją twórczość i opowiedziała licznie zgromadzonej publiczności o swoim życiu zawodowym i zainteresowaniach. Jak sama powiedziała, przez lata pracy w przedszkolu mogła zajmować się tylko dekoracjami, czas na prawdziwe malowanie przyszedł dopiero na emeryturze. Wybór padł na farby olejne. Inspiracją dla Pani Danuty są zdjęcia i pamięć miejsc, w których była. Wśród wielu tematów pojawiających się w pracach malarki, ulubionym są konie.

Wystawa potrwa do końca lipca.


Turniej warcabów na półkoloniach


 1. Turniej warcabów na półkoloniach
 2. Turniej warcabów na półkoloniach
 3. Turniej warcabów na półkoloniach
 4. Turniej warcabów na półkoloniach

Od 1 lipca wystartowały półkolonie w Siemiatyckim Ośrodku Kultury. Pierwszy dzień upłynął na zabawach i …turnieju warcabów. Wśród 24 uczestników, najlepiej spisali się Zuzia Babińska, Kacper Doliński i Matylda Jankowska. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.