"" 


czerwiec


iknik rodzinny Cudze chwalicie sewgo nie znacie


Piknik rodzinny przyciągnął tłumy. W niedzielne popołudnie na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji i wspaniała zabawa.

 1. iknik rodzinny Cudze chwalicie sewgo nie znacie
 2. iknik rodzinny Cudze chwalicie sewgo nie znacie
 3. iknik rodzinny Cudze chwalicie sewgo nie znacie
 4. iknik rodzinny Cudze chwalicie sewgo nie znacie
 5. iknik rodzinny Cudze chwalicie sewgo nie znacie
 6. iknik rodzinny Cudze chwalicie sewgo nie znacie

Jak ciekawie spędzić niedzielę? Odpowiedź na to pytanie znaleźli wszyscy, którzy 9 czerwca odwiedzili rodzinny piknik pod nazwą „Cudze chwalicie, swego nie znacie” w Siemiatyczach. Już trzeci rok z rzędu piknik na terenach zielonych przy amfiteatrze nad zalewem stał się miejscem występów młodych artystów z miejskich szkół i przedszkoli. Kolorowy orszak, pełen balonów i gadżetów, przeszedł ulicami miasta spod Szkoły Muzycznej na ul. Grodzieńską. Tam na miejscu każda jednostka oświatowa prezentowała jeden region Polski – przedszkola dostały obszar morski Polski, Szkoła Podstawowa nr 1 – góry, a Szkoła Podstawowa nr 3 – Podlasie.

Na scenie dzieci przedstawiły specjalnie przygotowane na tę okazję atrakcje, m.in. góralskie pieśni, podlaskie tańce i opisy zwyczajów oraz cały program o piratach, marynarzach i pływaniu parostatkiem. W przerwach między kolejnymi występami szkół, prezentowali się uczniowie siemiatyckiej Szkoły Muzycznej i członkowie stowarzyszenia „Wokaliza”. Było mnóstwo uśmiechów, wspólnych tańców i pozytywnej energii. W specjalnej strefie relaksu można było odpocząć w cieniu, spróbować regionalnych przysmaków specjalnie przygotowanych, tematycznych namiotach, dzieci miały okazję pomalować twarz w fantazyjne wzory, a także wyskakać się na dmuchańcach. Na wszystkich spragnionych czekała chłodna woda przygotowana przez Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.

Pełen atrakcji dzień zakończył burmistrz Piotr Siniakowicz, dziękując przede wszystkim młodym artystom oraz licznie przybyłym widzom.

Organizatorami imprezy były: Siemiatycki Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 5, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Muzyczna, Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o., pod patronatem Burmistrza Miasta Siemiatycze.


Festyn Rodzinny


W sobotę, 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka w Siemiatyczach odbył się festyn rodzinny „Bądźmy Razem”.

 1. Festyn Rodzinny
 2. Festyn Rodzinny
 3. Festyn Rodzinny
 4. Festyn Rodzinny
 5. Festyn Rodzinny
 6. Festyn Rodzinny
 7. Festyn Rodzinny

Festyn rozpoczął się w sobotnie popołudnie w amfiteatrze miejskim. Do dyspozycji dzieci był m.in. dmuchany plac zabaw. Festyn udało się zorganizować w Siemiatyczach dzięki pomocy Wolontariuszy ze: Szkoły Podstawowej nr 1 (opiekun SKC Teresa Kłopotowska), Szkoły Podstawowej nr 3 (opiekun SKC Agnieszka Olendzka), Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas z Siemiatycz (opiekun Katarzyna Sollich) oraz z Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas z Rudki (opiekun Monika Radziszewska).

Wolontariusze pomogli na festynie przy organizacji konkursu plastycznego pt. „Moje drzewo genealogiczne”, w kąciku małego artysty malowali dzieciom twarze oraz aniołki, zaangażowali się w zajęcia sportowe, puszczali wielkie bańki mydlane, pomagali przy obsłudze dmuchawców i rozprowadzaniu bezpłatnych słodkich bułek oraz kuponów na paczki dla dzieci. Za ofiarowaną pomoc przy wszystkich pracach wolontarystycznych serdecznie dziękujemy.

Przeprowadzona została loteria, w której główną nagrodą była elektryczna hulajnoga.

Na scenie swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali: zespół Idefinite, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Siemiatycz i Bielska Podlaskiego, tancerze i grupy baletowe działające przy SOK, grupa taneczna i zespół cheerleaderek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siemiatyczach, uczestnicy Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja” a także orkiestra, dziecięce studio piosenki Wokaliza i chór Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach. Występy sceniczne kończył pokaz sztuki iluzjonistycznej Mateusza Strusia, oraz występ gwiazdy festynu – zespołu Lumen z Poznania.

Dodatkowo obok sceny, specjalnie dla dzieci wystąpiła Orkiestra Wojskowa z Siedlec pod batutą kapelmistrza kpt. Dariusza Kaczmarskiego.

Festyn zorganizowany został przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej we współpracy z Siemiatyckim Ośrodkiem Kultury i Urzędem Miasta Siemiatycze. Jednym z głównych sponsorów i fundatorem paczek dla dzieci była firma Topaz, właściciel polskiej sieci sklepów.

Patronat medialny nad imprezą objęli m. in. Centrum Informacyjne Diecezji Drohiczyńskiej, Katolickie Radio Podlasie i portal Podlasie 24.


Turniej Szachowy O Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze


W niedzielę 2 czerwca w Siemiatyckim Ośrodku Kultury rozegrano Turniej Szachowy O Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze.

 1. Turniej Szachowy O Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze
 2. Turniej Szachowy O Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze

W zawodach udział wzięło 24 szachistów, którzy rozegrali siedem rund po 15 minut. Wśród uczestników pojawiła się także jedna zawodniczka – Maja Górska z Mielnika.

Turniej zakończyli z tym samym dorobkiem sześciu punktów, Marcin Filimoniuk z Hajnówki i Janusz Dzienisiuk z Siemiatycz. Dodatkowa punktacja okazała się korzystniejsza dla Marcina Filimoniuka, który tym samym został zwycięzcą kategorii open. Trzecie miejsce zajął Tadeusz Prażych z klubu KSz Maraton Łomża, zdobywając 5 punktów.

W kategorii juniorów do lat 13 wygrał Piotr Gołębiowski - Sz MOK Debiut Terespol. Drugie miejsce zajął Ksawery Popowski, również z Sz MOK Debiut Terespol a na trzeciej pozycji znalazł się Bartosz Choromański z SRSDiM Węgrów.

Najstarszym zawodnikiem tegorocznego turnieju był 82-letni Andrzej Dzienisiuk z Siemiatycz a najmłodszym 7-letni Błażej Grodzki z Sokołowa Podlaskiego.

Najlepsi zawodnicy w kategorii open oraz w kategorii juniorów otrzymali puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Siemiatycze, Piotra Siniakowicza. Wszyscy juniorzy otrzymali dyplomy i nagrody przekazane przez Urząd Miasta Siemiatycze.