""


czerwiec


Kameralne spotkania z muzyką organową Cztery Pory Muzyki Lato


 1. Kameralne spotkania z muzyką organową Cztery Pory Muzyki Lato
 2. Kameralne spotkania z muzyką organową Cztery Pory Muzyki Lato
 3. Kameralne spotkania z muzyką organową Cztery Pory Muzyki Lato

Siemiatycki Ośrodek Kultury od kilku lat organizuje koncerty muzyki organowej w siemiatyckich świątyniach. Koncert muzyki polskiej „O, Domina nostra”, który odbył się 30 czerwca. w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli, dedykowano Janowi Pawłowi II z okazji 20. rocznicy Jego wizyty na podlaskiej ziemi. Honorowy patronat nad koncertem objął Jego Ekscelencja Ks. Bp Tadeusz Pikus oraz Burmistrz Miasta Siemiatycze Piotr Siniakowicz. Współorganizatorami byli: Kuria Diecezjalna w Drohiczynie, Parafia pw. św. Andrzeja Boboli oraz Siemiatycki Ośrodek Kultury. Patronat medialny: Katolickie Radio Podlasie, Podlasie 24.pl, Niedziela Podlaska.

Wykonawcami koncertu byli Bogumiła Dziel Wawrowska – sopran oraz Michał Dąbrowski – organy.

W programie koncertu znalazły się Pieśni Stanisława Moniuszki, utwór Mieczysława Surzyńskiego – Chant triste op. 36, Henryka Mikołaja Góreckiego – O, Domina ostra, Konstantego Gorskiego– Fantazja f moll oraz utwór „Modlitwa z Janem Pawłem II”. Utwór ten został specjalnie skomponowany przez Krzysztofa Grzeszczaka, do homilii Ojca Świętego Jana Pawła II wygłoszonej podczas wizyty w Drohiczynie 10 czerwca 1999 r. Prapremiera tej kompozycji stała się wyjątkowym wydarzeniem tego wieczoru.

Koncert zainteresował wielu słuchaczy, którzy owacją na stojąco nagrodzili artystów za pełne pasji wykonanie.


Piknik integracyjny na Pałacowej


Sobota, 29 czerwca, upłynęła w Siemiatyczach pod znakiem świętowania 291 rocznicy urodzin patronki Siemiatycz, księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej.

 1. Piknik integracyjny na Pałacowej
 2. Piknik integracyjny na Pałacowej
 3. Piknik integracyjny na Pałacowej
 4. Piknik integracyjny na Pałacowej
 5. Piknik integracyjny na Pałacowej
 6. Piknik integracyjny na Pałacowej
 7. Piknik integracyjny na Pałacowej

W związku z tym, wzorem lat ubiegłych, uczestniczki warsztatów szycia strojów dawnych przygotowały pokaz mody dawnej. Panowie i Panie przeszli ulicami miasta w barwnych strojach z XIX wieku. Spacer otworzył i poprowadził Burmistrz Piotr Siniakowicz wspólnie z Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemiatyczach, Ewą Nowik. Piękne stroje przyciągały wzrok przechodniów i wywoływały nieskrywany zachwyt nad kunsztem pracy ich właścicielek. Uczestnicy spaceru nie omieszkali odwiedzić figury księżnej Anny, po czym barwnym korowodem udali się w stronę ulicy Pałacowej, gdzie o godzinie 15 rozpoczął się piknik pt. Aktywna Integracja.

Impreza odbyła się przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną Miasta Siemiatycze, Siemiatyckim Ośrodkiem Kultury, Przedsiębiorstwem Komunalnym, MOSiR, MOPS w Siemiatyczach, Szkołą muzyczną I sropnia im. Wojciecha Kilara, SLGD i Białostocką Fundacją Kształcenia Kadr, jako część projektu "Dla Siemiatycz Razem".

Pierwsza część pikniku to występy uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Kilara w Siemiatyczach, którzy zaprezentowali przybyłej publiczności, kilka klasycznych utworów, wpisujących się w klimat epoki księżnej Anny.

Podczas pikniku przygotowano mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Były kolorowe dmuchańce, malowanie twarzy, kolorowe klocki, rysowanie miejsc i postaci związanych z Siemiatyczami. Można było sprawdzić się w pisaniu gęsim piórem maczanym w kałamarzu, a także obejrzeć przywiezioną prosto z Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie, spisaną odręcznie kopię Konstytucji 3 Maja. Licznie przybyłe na miejsce rodziny mogły także skorzystać ze strefy relaksu, spróbować smacznych przekąsek i napojów, a spragnieni raczyć się pyszną, chłodną wodą dostarczoną przez Przedsiębiorstwo Komunalne. Najmłodsi chętnie brali udział w zabawach prowadzonych przez animatorki, m.in. w tańcach, zabawach z tęczowym kołem i kulkami, a przede wszystkim w łapaniu dużych i małych kolorowych baniek.

Gwiazdą pikniku był siemiatycki zespół "Chłopcy z bandu", który znanymi i lubianymi utworami zachęcał przybyłych do wspólnego śpiewania i zabawy.


Otwarty turniej par w brydżu sportowym o puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze


Już od rana w szkole muzycznej przy ul. Legionów Piłsudskiekiego 1 zaczęli zbierać się zawodnicy. Przybyło jedenaście par z Siemiatycz, Łukowa, Dęblina, Siedlec, Białej Podlaskiej i Warszawy.

 1. Otwarty turniej par w brydżu sportowym o puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze
 2. Otwarty turniej par w brydżu sportowym o puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze
 3. Otwarty turniej par w brydżu sportowym o puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze
 4. Otwarty turniej par w brydżu sportowym o puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze
 5. Otwarty turniej par w brydżu sportowym o puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze
 6. Otwarty turniej par w brydżu sportowym o puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze

Turniej, jako sędzia główny prowadził Paweł Szymaszczyk.

W tym roku zwycięzcami turnieju została para Jerzy Karpacki (Łuków), Grzegorz Walczak (Dęblin), z wynikiem 58.25 pkt. Drugie miejsce wywalczyli Danuta Skonieczna (Siemiatycze), Władysław Borowski (Biała Podlaska) z wynikiem 55.94 pkt a trzecie Joanna Szymaszczyk i Mateusz Stępiński z Warszawy z wynikiem 54.79 pkt.

Najlepszą parą reprezentującą Siemiatycze zostali: Władysław Czapko i Henryk Zaremba, kończąc turniej z wynikiem 49.58 pkt, co pozwoliło im zająć szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.


iknik rodzinny Cudze chwalicie sewgo nie znacie


Piknik rodzinny przyciągnął tłumy. W niedzielne popołudnie na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji i wspaniała zabawa.

 1. iknik rodzinny Cudze chwalicie sewgo nie znacie
 2. iknik rodzinny Cudze chwalicie sewgo nie znacie
 3. iknik rodzinny Cudze chwalicie sewgo nie znacie
 4. iknik rodzinny Cudze chwalicie sewgo nie znacie
 5. iknik rodzinny Cudze chwalicie sewgo nie znacie
 6. iknik rodzinny Cudze chwalicie sewgo nie znacie

Jak ciekawie spędzić niedzielę? Odpowiedź na to pytanie znaleźli wszyscy, którzy 9 czerwca odwiedzili rodzinny piknik pod nazwą „Cudze chwalicie, swego nie znacie” w Siemiatyczach. Już trzeci rok z rzędu piknik na terenach zielonych przy amfiteatrze nad zalewem stał się miejscem występów młodych artystów z miejskich szkół i przedszkoli. Kolorowy orszak, pełen balonów i gadżetów, przeszedł ulicami miasta spod Szkoły Muzycznej na ul. Grodzieńską. Tam na miejscu każda jednostka oświatowa prezentowała jeden region Polski – przedszkola dostały obszar morski Polski, Szkoła Podstawowa nr 1 – góry, a Szkoła Podstawowa nr 3 – Podlasie.

Na scenie dzieci przedstawiły specjalnie przygotowane na tę okazję atrakcje, m.in. góralskie pieśni, podlaskie tańce i opisy zwyczajów oraz cały program o piratach, marynarzach i pływaniu parostatkiem. W przerwach między kolejnymi występami szkół, prezentowali się uczniowie siemiatyckiej Szkoły Muzycznej i członkowie stowarzyszenia „Wokaliza”. Było mnóstwo uśmiechów, wspólnych tańców i pozytywnej energii. W specjalnej strefie relaksu można było odpocząć w cieniu, spróbować regionalnych przysmaków specjalnie przygotowanych, tematycznych namiotach, dzieci miały okazję pomalować twarz w fantazyjne wzory, a także wyskakać się na dmuchańcach. Na wszystkich spragnionych czekała chłodna woda przygotowana przez Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.

Pełen atrakcji dzień zakończył burmistrz Piotr Siniakowicz, dziękując przede wszystkim młodym artystom oraz licznie przybyłym widzom.

Organizatorami imprezy były: Siemiatycki Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 5, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Muzyczna, Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o., pod patronatem Burmistrza Miasta Siemiatycze.


Festyn Rodzinny


W sobotę, 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka w Siemiatyczach odbył się festyn rodzinny „Bądźmy Razem”.

 1. Festyn Rodzinny
 2. Festyn Rodzinny
 3. Festyn Rodzinny
 4. Festyn Rodzinny
 5. Festyn Rodzinny
 6. Festyn Rodzinny
 7. Festyn Rodzinny

Festyn rozpoczął się w sobotnie popołudnie w amfiteatrze miejskim. Do dyspozycji dzieci był m.in. dmuchany plac zabaw. Festyn udało się zorganizować w Siemiatyczach dzięki pomocy Wolontariuszy ze: Szkoły Podstawowej nr 1 (opiekun SKC Teresa Kłopotowska), Szkoły Podstawowej nr 3 (opiekun SKC Agnieszka Olendzka), Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas z Siemiatycz (opiekun Katarzyna Sollich) oraz z Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas z Rudki (opiekun Monika Radziszewska).

Wolontariusze pomogli na festynie przy organizacji konkursu plastycznego pt. „Moje drzewo genealogiczne”, w kąciku małego artysty malowali dzieciom twarze oraz aniołki, zaangażowali się w zajęcia sportowe, puszczali wielkie bańki mydlane, pomagali przy obsłudze dmuchawców i rozprowadzaniu bezpłatnych słodkich bułek oraz kuponów na paczki dla dzieci. Za ofiarowaną pomoc przy wszystkich pracach wolontarystycznych serdecznie dziękujemy.

Przeprowadzona została loteria, w której główną nagrodą była elektryczna hulajnoga.

Na scenie swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali: zespół Idefinite, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Siemiatycz i Bielska Podlaskiego, tancerze i grupy baletowe działające przy SOK, grupa taneczna i zespół cheerleaderek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siemiatyczach, uczestnicy Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja” a także orkiestra, dziecięce studio piosenki Wokaliza i chór Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach. Występy sceniczne kończył pokaz sztuki iluzjonistycznej Mateusza Strusia, oraz występ gwiazdy festynu – zespołu Lumen z Poznania.

Dodatkowo obok sceny, specjalnie dla dzieci wystąpiła Orkiestra Wojskowa z Siedlec pod batutą kapelmistrza kpt. Dariusza Kaczmarskiego.

Festyn zorganizowany został przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej we współpracy z Siemiatyckim Ośrodkiem Kultury i Urzędem Miasta Siemiatycze. Jednym z głównych sponsorów i fundatorem paczek dla dzieci była firma Topaz, właściciel polskiej sieci sklepów.

Patronat medialny nad imprezą objęli m. in. Centrum Informacyjne Diecezji Drohiczyńskiej, Katolickie Radio Podlasie i portal Podlasie 24.


Turniej Szachowy O Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze


W niedzielę 2 czerwca w Siemiatyckim Ośrodku Kultury rozegrano Turniej Szachowy O Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze.

 1. Turniej Szachowy O Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze
 2. Turniej Szachowy O Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze

W zawodach udział wzięło 24 szachistów, którzy rozegrali siedem rund po 15 minut. Wśród uczestników pojawiła się także jedna zawodniczka – Maja Górska z Mielnika.

Turniej zakończyli z tym samym dorobkiem sześciu punktów, Marcin Filimoniuk z Hajnówki i Janusz Dzienisiuk z Siemiatycz. Dodatkowa punktacja okazała się korzystniejsza dla Marcina Filimoniuka, który tym samym został zwycięzcą kategorii open. Trzecie miejsce zajął Tadeusz Prażych z klubu KSz Maraton Łomża, zdobywając 5 punktów.

W kategorii juniorów do lat 13 wygrał Piotr Gołębiowski - Sz MOK Debiut Terespol. Drugie miejsce zajął Ksawery Popowski, również z Sz MOK Debiut Terespol a na trzeciej pozycji znalazł się Bartosz Choromański z SRSDiM Węgrów.

Najstarszym zawodnikiem tegorocznego turnieju był 82-letni Andrzej Dzienisiuk z Siemiatycz a najmłodszym 7-letni Błażej Grodzki z Sokołowa Podlaskiego.

Najlepsi zawodnicy w kategorii open oraz w kategorii juniorów otrzymali puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Siemiatycze, Piotra Siniakowicza. Wszyscy juniorzy otrzymali dyplomy i nagrody przekazane przez Urząd Miasta Siemiatycze.