"" 


marzec


Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Eliminacje miejskie


15 marca w Siemiatyckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje miejskie do 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych. Do konkursu przystąpiło 6 wykonawców, uczniów Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Siemiatyczach.

 1. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Eliminacje miejskie
 2. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Eliminacje miejskie
 3. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Eliminacje miejskie
 4. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Eliminacje miejskie

Komisja konkursowa w składzie: Jolanta Sidorowicz i Szczepan Kowalczuk po wysłuchaniu wykonawców, postanowiła do eliminacji wojewódzkich zakwalifikować: w kategorii „turniej recytatorski” Aleksandrę Żabiuk (której przyznano nagrodę główną), natomiast w kategorii „turniej poezja śpiewana” Natalię Krajewską.

W kategorii „turniej recytatorski” komisja przyznała również wyróżnienia: Hannie Tarasiuk oraz Angelice Boruc.

Wyróżnione osoby oraz laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Siemiatycki Ośrodek Kultury.


Siemiatyccy studenci UTW w Warszawie


14 marca 2019 roku Siemiatycki Ośrodek Kultury zorganizował studentom z UTW jednodniową wycieczkę do Warszawy. Plan wycieczki obejmował trzy punkty: wizytę w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i zapoznanie się z wystawą ilustrującą 1000 lat życia i kultury polskich Żydów, obowiązkowy spacer po warszawskiej starówce, oraz - Teatr Kamienica i obejrzenie spektaklu pt. ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia.

 1. Siemiatyccy studenci UTW w Warszawie
 2. Siemiatyccy studenci UTW w Warszawie
 3. Siemiatyccy studenci UTW w Warszawie
 4. Siemiatyccy studenci UTW w Warszawie
 5. Siemiatyccy studenci UTW w Warszawie

Podczas zwiedzania Muzeum i starówki naszym przewodnikiem był pan Czesław Czarkowski, któremu jeszcze raz dziękujemy za pomoc. Słowa podziękowania kierujemy również do Justyny Sieńczyłło i Emiliana Kamińskiego, właścicieli Teatru Kamienica – mimo nawału pracy znaleźli czas, by spotkać się z nami przed spektaklem.


Dobry wieczór z Pakosińską


W sobotę 9 marca z okazji Dnia Kobiet w Siemiatyckim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z Katrzyną Pakosińską.

 1. Dobry wieczór z Pakosińską
 2. Dobry wieczór z Pakosińską
 3. Dobry wieczór z Pakosińską
 4. Dobry wieczór z Pakosińską

Podczas spektaklu „Dobry wieczór z Pakosińską” aktorka zasypała widzów anegdotami, również tymi z własnego życiorysu. W czasie monodramu można było dowiedzieć się m.in. jak utrzymać szczęśliwy związek i jak zawalczyć o swoje szczęście. Katarzyna Pakosińska, jako dyplomowana polonistka sprawdziła również znajomość ortografii chętnych widzów oraz uczyła tańca gruzińskiego.

Autorem scenariusza i reżyserem monodramu „Dobry wieczór z Pakosińską” jest Krzysztof Jaślar. W produkcji spektaklu uczestniczyła Grupa MoCarta, która przygotowała aranżacje do spektaklu. Kwartet smyczkowy wziął również multimedialny udział w przedstawieniu.


Wyklęci


4 marca w Siemiatyckim Ośrodku Kultury odbył się spektakl „Wyklęci” Teatru Nie Teraz.

 1. Wyklęci
 2. Wyklęci
 3. Wyklęci
 4. Wyklęci

Spektakl „Wyklęci” w reżyserii Tomasza Żaka jest upamiętnieniem zbrojnego oporu przeciw sowietyzacji Polski. W spektaklu wykorzystano fragmenty dzieł najwybitniejszych polskich pisarzy i poetów, takich jak Adam Mickiewicz, Stanisław Wyspiański czy Zbigniew Herbert.


Dokument bez tytułu