""


luty


Muzyczna Strona Siemiatycz


VIII Muzyczna Strona Siemiatycz odbyła się 24 lutego w Siemiatyckim Ośrodku Kultury. W tegorocznej edycji imprezy wystąpili Maciej Fortuna oraz zespół Świetliki.

 1. Muzyczna Strona Siemiatycz
 2. Muzyczna Strona Siemiatycz
 3. Muzyczna Strona Siemiatycz
 4. Muzyczna Strona Siemiatycz

Maciej Fortuna to trębacz, kompozytor jazzowy i producent muzyczny. Jest laureatem Medalu Młodej Sztuki, czytelnicy magazynu Jazz Forum dwukrotnie nagrodzili go tytułem „Nowa Nadzieja''.

Po koncercie Macieja Fortuny zagrał zespół Świetliki, polska grupa muzyczna zaliczana do nurtów alternatywnego rocka, poezji śpiewanej i piosenki literackiej.


Uniwersytet Trzeciego Wieku


We wtorek 19 lutego odbyły się kolejna zajęcia na siemiatyckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

 1. Uniwersytet Trzeciego Wieku
 2. Uniwersytet Trzeciego Wieku
 3. Uniwersytet Trzeciego Wieku

„Warsztaty zarządzania sobą w czasie” poprowadziła dr Joanna Samul.


Wystawa malarstwa Svetlany Volosiuk


15 lutego w Galerii Siemiatyckiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa Svietlany Volosiuk.

 1. Wystawa malarstwa Svetlany Volosiuk
 2. Wystawa malarstwa Svetlany Volosiuk
 3. Wystawa malarstwa Svetlany Volosiuk
 4. Wystawa malarstwa Svetlany Volosiuk

Svetlana Volosiuk urodziła się w miasteczku Żabinka w obwodzie brzeskim na Białorusi. Malować zaczęła już w dzieciństwie. Drzwi do pięknego świata malarstwa szerzej otworzyła jej pierwsza nauczycielka od rysunku w szkole podstawowej - Irina Belawencewa. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczęła naukę na Uniwersytecie im. Yanki Kupały w Grodnie. Studiowała na wydziale malarstwa u profesora Włodzimierza Pokrowskiego.

Treści swoich prac artystka szuka w ludziach, przyrodzie, książkach, muzyce. Utrwala je w malarstwie, grafice i batiku.

Svetlana Volosiuk obecnie mieszka w Kobryniu. Często uczestniczy w wystawach, konkursach, plenerach, dużo podróżuje - wszystko to daje jej natchnienie do pracy twórczej.

Wystawę w Galerii SOK oglądać można do 31 marca br.


Koncert Barbary Droździńskiej


W czwartek 14 lutego z okazji święta zakochanych przed siemiatycką publicznością z recitalem „Jeden raz w roku kwitną jabłonie – utwory Anny German” wystąpiła Barbara Droździńska.

 1. Koncert Barbary Droździńskiej

Koncert odbył się w sali Siemiatyckiego Ośrodka Kultury przy ul. Zaszkolnej. Podczas występu Barbara Droździńska zaśpiewała największe przeboje Anny German i romanse rosyjskie.

Barbara Droździńska pochodzi z dawnych polskich Kresów Wschodnich. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Mińsku w klasie fortepianu, jedną z najlepszych w Polsce wykonawczyń repertuaru rosyjskiego, białoruskiego i ukraińskiego. Dysponuje wspaniałym ponad dwuoktawowym głosem pozwalającym jej śpiewać bardzo trudny i różnorodny repertuar.


Cztery Pory Muzyki-Zima


W niedzielę 3 lutego w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach odbył się koncert z cyklu „Kameralne spotkania z muzyką organową. Cztery Pory Muzyki-Zima”.

 1. Cztery Pory Muzyki-Zima
 2. Cztery Pory Muzyki-Zima
 3. Cztery Pory Muzyki-Zima

Podczas koncertu wystąpili: prof. Józef Kotowicz (organy) i zespół wokalny Tre Donne.

Koncert zorganizowany został przez Kurię Diecezjalną w Drohiczynie, Parafię pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach oraz Siemiatycki Ośrodek Kultury.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął J.E. Ks. Bp. Tadeusz Pikus oraz burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz.


Dokument bez tytułu