""


czerwiec


Warsztaty plastyczne - projekt „Siemiatycze różnorodne” cz.2


Wciąż trwają warsztaty plastyczne projektu „Siemiatycze różnorodne”. Podczas kolejnego spotkania młodzież pochłonięta była projektowaniem muralu; miała przygotować wspólny projekt, więc główne zadanie w tym dniu to: pomysły, rozmowa i kompromis.

 1. Warsztaty plastyczne - projekt „Siemiatycze różnorodne” cz.2
 2. Warsztaty plastyczne - projekt „Siemiatycze różnorodne” cz.2
 3. Warsztaty plastyczne - projekt „Siemiatycze różnorodne” cz.2
 4. Warsztaty plastyczne - projekt „Siemiatycze różnorodne” cz.2
 5. Warsztaty plastyczne - projekt „Siemiatycze różnorodne” cz.2
 6. Warsztaty plastyczne - projekt „Siemiatycze różnorodne” cz.2
 7. Warsztaty plastyczne - projekt „Siemiatycze różnorodne” cz.2

Z początku każdy zajmował się własnymi pomysłami, które następnie zostały pocięte na mniejsze elementy. Z nich wybrano te najciekawsze, co do których wszyscy zgodzili się, że muszą wystąpić w ostatecznym projekcie, i zaczęto układać je, coś dorysowywać, dopasowywać do formatu ściany jaką mieliśmy do dyspozycji, aż wszyscy stwierdzili - „to jest to”. Efekty projektowania, z późniejszymi zmianami, można obejrzeć na ścianie kotłowni przy ul. 11 Listopada, którą pozwoliło nam zagospodarować Przedsiębiorstwo Komunalne w Siemiatyczach. Dziękujemy bardzo za ścianę, a także za wodę dostarczoną nam przez p. Katarzynę Niedbało w dniu wykonywania muralu.

Przez cztery kolejne spotkania uczestnicy malowali na podkładach malarskich prace przedstawiające Siemiatycze. Instruktor na bieżąco wyłapywał błędy, prosił o poprawki, tłumaczył ich zasadność. Podczas jednego ze spotkań partner projektu, Ewa Magdalena Iwaniak, opowiedziała o architekturze Siemiatycz, skąd tu pozostałości zagród wiejskich, kamieniczki i blokowiska.

Następny warsztat – fotograficzny, odbędzie się we wrześniu.


Turniej Szachowy O Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze


W niedzielę 24 czerwca w Siemiatyckim Ośrodku Kultury rozegrano Turniej Szachowy O Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze. W zawodach udział wzięło 18 szachistów.

 1. Turniej Szachowy O Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze
 2. Turniej Szachowy O Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze

Turniej z dorobkiem siedmiu punktów wygrał Józef Flaziński (UKS-StSz Sokołów Podlaski). Na drugim miejscu uplasował się siemiatyczanin Janusz Dzienisiuk, trzeci był Kacper Rytel z Drohiczyna.

W kategorii juniorów do lat 13 wygrał Robert Górski z Mielnika. Drugie miejsce zajął Gabriel Stepaniuk z Czeremchy, a trzecie Aleksander Wilgos z Sokołowa Podlaskiego.


Warsztaty plastyczne - projekt „Siemiatycze różnorodne”


 1. Warsztaty plastyczne - projekt „Siemiatycze różnorodne”
 2. Warsztaty plastyczne - projekt „Siemiatycze różnorodne”
 3. Warsztaty plastyczne - projekt „Siemiatycze różnorodne”
 4. Warsztaty plastyczne - projekt „Siemiatycze różnorodne”
 5. Warsztaty plastyczne - projekt „Siemiatycze różnorodne”
 6. Warsztaty plastyczne - projekt „Siemiatycze różnorodne”

Od 1 czerwca trwają spotkania warsztatu plastycznego w projekcie Siemiatycze różnorodne. Projekt ten został wyłoniony podczas II edycji konkursu „Zapraszamy do gry – Lokalne projekty Edukacji Kulturowej”, organizowanego przez WOAK w Białymstoku w ramach projektu Podlaski Pomost Kultury, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura.

Instruktor, Krzysztof Szum, wygłosił krótką pogadankę na temat kompozycji i proporcji, a następnie przekazywał indywidualne uwagi i korekty uczestnikom podczas pracy przy sztalugach. Na „rozgrzewkę” młodzież wykonała kilka szkiców rysunkowych i malarskich martwej natury; niektórzy po raz pierwszy rysowali węglem.

Kolejne dwa spotkania to plenery. Słońce nie czekało na maruderów, więc trzeba było zmierzyć się z szybko zmieniającym się światłocieniem na wybranych obiektach. Szkice plenerowe posłużą później do wykonania końcowej pracy przedstawiającej Siemiatycze.


Festyn Rodzinny


W niedzielę 3 czerwca z okazji Dnia Dziecka w Siemiatyczach odbył się festyn rodzinny „Z Rodziną dla Niepodległej”.

 1. Festyn Rodzinny
 2. Festyn Rodzinny
 3. Festyn Rodzinny
 4. Festyn Rodzinny
 5. Festyn Rodzinny
 6. Festyn Rodzinny
 7. Festyn Rodzinny
 8. Festyn Rodzinny

Festyn rozpoczął się w niedzielne popołudnie w amfiteatrze miejskim. Do dyspozycji dzieci był m.in. dmuchany plac zabaw i kule wodne oraz bańki mydlane. Wolontariusze Caritas malowali twarze i rozdawali słodkości. Chętni mogli wziąć udział w plenerowej grze historycznej „Od Ziutka do Marszalka”.

Na scenie swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Siemiatycz i Bielska Podlaskiego, tancerze i grupy baletowe działające przy SOK, uczestnicy Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja” oraz Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Zespół Pieśni i Tańca „Małe Podlasie” wystąpił z polskim tańcami narodowymi.

Na zakończenie festynu odbył się koncert Orkiestry Wojskowej z Siedlec pod batutą kapelmistrza kpt. Dariusza Kaczmarskiego.

estyn zorganizowany został przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej we współpracy z Siemiatyckim Ośrodkiem Kultury, Urzędem Miasta Siemiatycze oraz Fundacją PZU.