"" 


maj


Konkurs „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”


W czwartek 17 maja w Siemiatyckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”.

  1. Konkurs „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”

Do konkursu przystąpiło 18 dzieci z Przedszkoli Nr 3 i 5 z Siemiatycz oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nurcu Stacji. Komisja w składzie: Elżbieta Smorczewska i Szczepan Kowalczuk, po wysłuchaniu wszystkich wykonawców do eliminacji wojewódzkich postanowiła zakwalifikować: Mikołaja Bondaruka (Przedszkole Nr 5) i Laurę Swajdę (Przedszkole Nr 3).

Komisja konkursowa przyznała również wyróżnienia: Sarze Pietruczuk (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nurcu Stacji), Julii Bloch (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nurcu Stacji), Aleksandrze Kużel (Przedszkole Nr 3), Natalii Szawkało (Przedszkole Nr 3), Anicie Adamiuk (Przedszkole Nr 3), Miłoszowi Siduniak (Przedszkole Nr 3) i Kseni Wołosiuk (Przedszkole Nr 1).


„Baje, bajki, bajeczki…” - eliminacje miejskie


10 maja w Siemiatyckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje miejskie do XXXI Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki…”.

  1. „Baje, bajki, bajeczki…” - eliminacje miejskie
  2. „Baje, bajki, bajeczki…” - eliminacje miejskie

Do konkursu na etapie miejskim zgłoszono uczniów ze szkół podstawowych nr 1 i nr 3 w Siemiatyczach oraz szkoły podstawowej w Nurcu Stacji. Komisja w składzie: Agnieszka Ondruch Sikora (instruktor teatralny z WOAK w Białymstoku), Jolanta Sidorowicz (dyrektor SOK), Elżbieta Smorczewska (bibliotekarz) oraz Szczepan Kowalczuk (polonista), po wysłuchaniu wszystkich wykonawców postanowiła do eliminacji wojewódzkich zakwalifikować: w kategorii „klasy 1-3” Aleksandrę Leszczyńską (Szkoła Podstawowa Nr 3 w Siemiatyczach), natomiast w kategorii „klasy 4-7” Gabrielę Korzeniewską (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Siemiatyczach).

Komisja przyznała również wyróżnienia. W kategorii „klasy 1-3” wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Bratus (Szkoła Podstawowa w Nurcu Stacji), Kamil Gajko (Szkoła Podstawowa w Nurcu Stacji), Zofia Onieszczuk (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Siemiatyczach), Antoni Jagiełło (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Siemiatyczach), Maciej Konachowicz (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Siemiatyczach). W kategorii „klasy 4-7”: Szymon Wysocki (Szkoła Podstawowa Nr 3 w Siemiatyczach), Urszula Owczarska (Szkoła Podstawowa Nr 3 w Siemiatyczach), Maria Mantur (Szkoła Podstawowa Nr 3 w Siemiatyczach), Izabela Panasiuk (Szkoła Podstawowa Nr 3 w Siemiatyczach), Natalia Bortniczuk (Szkoła Podstawowa w Nurcu Stacji).


Obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja


Uroczyste obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Siemiatyczach rozpoczęły się nabożeństwem w Cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego i uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli.

  1. Obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  2. Obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  3. Obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  4. Obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  5. Obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Po Mszy Św. odbył się koncert patriotyczny „Biblia Polska” w wykonaniu aktora pochodzącego z Siemiatycz Dariusza Kowalskiego i zespołu Agape. Następnie uczestnicy, delegacje władz samorządowych, zakładów pracy, instytucji, szkół, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy przemieścili się pod pomnik Tadeusza Kościuszki. Tam, po okolicznościowym przemówieniu Burmistrza Miasta Siemiatycze Piotra Siniakowicza, złożono kwiaty.

Obchodom Święta Konstytucji 3 Maja, towarzyszyły parada ułanów z Siemiatyckiego Towarzystwa Hippicznego „Szwadron” i koncert siemiatyckiej Orkiestry Dętej OSP.