"" 


luty


Wykład na Uniwersytecie Trzeciego Wieku


Kolejny wykład na siemiatyckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku odbył się we wtorek 20 lutego.

 1. Wykład na Uniwersytecie Trzeciego Wieku
 2. Wykład na Uniwersytecie Trzeciego Wieku
 3. Wykład na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Zajęcia poprowadził dr Piotr Klimowicz z Politechniki Białostockiej. Studenci wysłuchali wykładu na temat „Rower – samo zdrowie”.


Wystawa prac Beaty Sidorczuk


17 lutego w Galerii Siemiatyckiego Ośrodka Kultury nastąpiło otwarcie wystawy prac Beaty Sidorczuk.

 1. Wystawa prac Beaty Sidorczuk
 2. Wystawa prac Beaty Sidorczuk
 3. Wystawa prac Beaty Sidorczuk
 4. Wystawa prac Beaty Sidorczuk
 5. Wystawa prac Beaty Sidorczuk

Beata Sidorczuk urodziła się w Siemiatyczach, obecnie mieszka w Warszawie. Jest absolwentką Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od dzieciństwa związana jest ze sztukami plastycznymi i muzyką. Z zamiłowania podróżniczka, cukiernik, malarka, z natury samouk, badaczka, wizjonerka i tzw. „wolny duch”.

Wystawa prezentowana w Galerii SOK nosi tytuł „Kierunki zwrotne” i prezentuje wybrane prace malarskie z lat 2015-2018. Tytuł nawiązuje do zmiany kierunku poruszania się w sferze pracy artystycznej, co miało miejsce kilkakrotnie w ciągu danego okresu z różnych przyczyn, m.in. z potrzeby testu swoich możliwości, z impulsów tematycznych i podróżniczych, czy jako wynik identyfikacji z osobowością niektórych postaci (Vincent van Gogh, Ludwig van Beethoven, Simona Kossak).

W swych obrazach autorka próbuje oddać fascynację przyrodą i relacjami w świecie zwierząt. Stosuje technikę akrylową.

Wystawa „Kierunki zwrotne” prezentowana będzie do 2 marca br.


Muzyczna Strona Siemiatycz


11 lutego odbyła się siódma edycja Muzycznej Strony Siemiatycz.

 1. Muzyczna Strona Siemiatycz
 2. Muzyczna Strona Siemiatycz
 3. Muzyczna Strona Siemiatycz
 4. Muzyczna Strona Siemiatycz
 5. Muzyczna Strona Siemiatycz

Jako pierwsza na scenie w Siemiatyckim Ośrodku Kultury pojawiła się Kinga Głyk z zespołem. Kinga Głyk uważana jest za najlepsza polską basistkę młodego pokolenia i wschodzącą gwiazdę muzyki jazzowo-bluesowej. Zagrała dziesiątki koncertów w Polsce i za granicą. Występowała z wieloma świetnymi muzykami takimi jak: Tim Garland, Nitai Hershkovits, Greg Hutchinson, Jnr Robinson, Bernard Maseli, Ruth Waldron, Natalia Niemen, Apostolis Anthimos, Leszek Winder, Paweł Tomaszewski, Grzegorz Kapołka, Joachim Mencel, Arek Skolik, Mateusz Otremba (Mate.O), Marek Dykta czy Piotr Wyleżoł.

Gwiazdą tegorocznej Muzycznej Strony Siemiatycz była grupa Lao Che.


Cztery Pory Muzyki-Zima


W niedzielę 4 lutego w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach odbył się koncert z cyklu „Kameralne spotkania z muzyką organową. Cztery Pory Muzyki-Zima”, rozpoczynający siemiatyckie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 1. Cztery Pory Muzyki-Zima
 2. Cztery Pory Muzyki-Zima
 3. Cztery Pory Muzyki-Zima

Podczas koncertu wystąpili: Justyna Pastor-Skowrońska (organy), Urszula Bańkowska (obój), Adam Bańkowski (bas-baryton) i Damian Sorota (organy). Publiczność miała okazję wysłuchać utworów m.in. Michała Kleofasa Ogińskiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Franza Schuberta, Ennio Morricone i Wojciecha Kilara.

Koncert zorganizowany został przez Kurię Diecezjalną w Drohiczynie, Parafię pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach oraz Siemiatycki Ośrodek Kultury.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął J.E. Ks. Bp. Tadeusz Pikus oraz burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz.


Zima w mieście – zajęcia feryjne w SOK (II tydzień)


Podczas tegorocznych ferii zimowych w dniach 22 stycznia-2 lutego Siemiatycki Ośrodek Kultury zorganizował zajęcia dla dzieci.

 1. Zima w mieście – zajęcia feryjne w SOK (II tydzień)
 2. Zima w mieście – zajęcia feryjne w SOK (II tydzień)
 3. Zima w mieście – zajęcia feryjne w SOK (II tydzień)
 4. Zima w mieście – zajęcia feryjne w SOK (II tydzień)
 5. Zima w mieście – zajęcia feryjne w SOK (II tydzień)
 6. Zima w mieście – zajęcia feryjne w SOK (II tydzień)

W drugim tygodniu zajęć feryjnych w dniach 29 stycznia - 2 lutego, dzieci brały udział m.in. w zajęciach z robotyki i języka angielskiego, odbyły się spotkania z policjantem i pracownikami Przedsiębiorstwa Komunalnego w Siemiatyczach. Dzieci brały udział w grach historycznych przygotowanych przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.

Dla uczestników zajęć feryjnych i przedszkolaków aktorzy krakowskiego Teatru Maska wystąpili z przedstawieniem „Na końcu świata... Przygody Misia i Kacpra pirata”.

W zajęciach feryjnych zorganizowanych przez Siemiatycki Ośrodek Kultury udział wzięło około dwudziestu uczestników.