"" 


luty


Muzyczna Strona Siemiatycz


11 lutego odbyła się siódma edycja Muzycznej Strony Siemiatycz.

 1. Muzyczna Strona Siemiatycz
 2. Muzyczna Strona Siemiatycz
 3. Muzyczna Strona Siemiatycz
 4. Muzyczna Strona Siemiatycz
 5. Muzyczna Strona Siemiatycz

Jako pierwsza na scenie w Siemiatyckim Ośrodku Kultury pojawiła się Kinga Głyk z zespołem. Kinga Głyk uważana jest za najlepsza polską basistkę młodego pokolenia i wschodzącą gwiazdę muzyki jazzowo-bluesowej. Zagrała dziesiątki koncertów w Polsce i za granicą. Występowała z wieloma świetnymi muzykami takimi jak: Tim Garland, Nitai Hershkovits, Greg Hutchinson, Jnr Robinson, Bernard Maseli, Ruth Waldron, Natalia Niemen, Apostolis Anthimos, Leszek Winder, Paweł Tomaszewski, Grzegorz Kapołka, Joachim Mencel, Arek Skolik, Mateusz Otremba (Mate.O), Marek Dykta czy Piotr Wyleżoł.

Gwiazdą tegorocznej Muzycznej Strony Siemiatycz była grupa Lao Che.


Cztery Pory Muzyki-Zima


W niedzielę 4 lutego w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach odbył się koncert z cyklu „Kameralne spotkania z muzyką organową. Cztery Pory Muzyki-Zima”, rozpoczynający siemiatyckie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas koncertu wystąpili: Justyna Pastor-Skowrońska (organy), Urszula Bańkowska (obój), Adam Bańkowski (bas-baryton) i Damian Sorota (organy). Publiczność miała okazję wysłuchać utworów m.in. Michała Kleofasa Ogińskiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Franza Schuberta, Ennio Morricone i Wojciecha Kilara.

Koncert zorganizowany został przez Kurię Diecezjalną w Drohiczynie, Parafię pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach oraz Siemiatycki Ośrodek Kultury.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął J.E. Ks. Bp. Tadeusz Pikus oraz burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz.


Zima w mieście – zajęcia feryjne w SOK (II tydzień)


Podczas tegorocznych ferii zimowych w dniach 22 stycznia-2 lutego Siemiatycki Ośrodek Kultury zorganizował zajęcia dla dzieci.

 1. Zima w mieście – zajęcia feryjne w SOK (II tydzień)
 2. Zima w mieście – zajęcia feryjne w SOK (II tydzień)
 3. Zima w mieście – zajęcia feryjne w SOK (II tydzień)
 4. Zima w mieście – zajęcia feryjne w SOK (II tydzień)
 5. Zima w mieście – zajęcia feryjne w SOK (II tydzień)
 6. Zima w mieście – zajęcia feryjne w SOK (II tydzień)

W drugim tygodniu zajęć feryjnych w dniach 29 stycznia - 2 lutego, dzieci brały udział m.in. w zajęciach z robotyki i języka angielskiego, odbyły się spotkania z policjantem i pracownikami Przedsiębiorstwa Komunalnego w Siemiatyczach. Dzieci brały udział w grach historycznych przygotowanych przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.

Dla uczestników zajęć feryjnych i przedszkolaków aktorzy krakowskiego Teatru Maska wystąpili z przedstawieniem „Na końcu świata... Przygody Misia i Kacpra pirata”.

W zajęciach feryjnych zorganizowanych przez Siemiatycki Ośrodek Kultury udział wzięło około dwudziestu uczestników.