"" 

Ogłoszenia i komunikaty


Przebudowa Domu Rycerza

 

Siemiatyckie Stowarzyszenie Abstynentów „IGNIS” w dniu 22 stycznia 2018 r. podpisało umowę na dofinasowanie do realizacji projektu pn.: „Przebudowa Domu Rycerza będącego ogólnodostępnym i niekomercyjnym obiektem infrastruktury kulturalnej w Siemiatyczach”.

Projekt zakłada rozwój aktywności mieszkańców w organizacjach społecznych w mieście Siemiatycze poprzez przebudowę budynku przy ul. 11 Listopada 44. Budynek, w którym będzie realizowany projekt jest miejscem spotkań mieszkańców, w tym seniorów, młodzieży, harcerzy. W ramach prac odbędzie się wymiana poszycia dachowego i obróbek blacharskich, remont kominów i pomieszczeń socjalnych. Wolontariusze Siemiatyckiego Stowarzyszenia Abstynentów „IGNIS” nieodpłatnie wykonają prace przygotowawcze oraz wezmą udział w pracach rozbiórkowych i remontowych.

Przebudowa Domu Rycerza logo
Przebudowa Domu Rycerza opis zadania

 

Przegląd Rękodzieła Ludowego

 

Siemiatycki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do udziału w Przeglądzie Rękodzieła Ludowego.

Cele przeglądu to: aktywizacja środowiska twórców ludowych powiatu siemiatyckiego; podtrzymywanie i popularyzacja twórczości ludowej związanej ze świętami wielkanocnymi, wiosną i karnawałem; wychowanie kontynuatorów tradycji ludowej poprzez angażowanie do przeglądu młodego pokolenia; rozwój postaw twórczych.

W przeglądzie mogą wziąć udział wszyscy, którzy do 19 marca 2018 r. dostarczą swoje prace wraz z kartą zgłoszenia na adres:

Siemiatycki Ośrodek Kultury
ul. Legionów Piłsudskiego 1
17-300 Siemiatycze
Tel. 85 655 25 54

regulamin
karta zgłoszenia

 

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

 

Siemiatycki Ośrodek Kultury zaprasza młodzież i dorosłych do udziału w 63 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.

Konkurs jest imprezą otwartą skierowaną do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osób starszych. Konkurs prowadzony jest w formie czterech odrębnych turniejów: (a) Turniej Recytatorski, (b) Turniej Poezji Śpiewanej, (c) Turniej Teatrów Jednego Aktora, (d) Turniej „Wywiedzione ze słowa”.

Eliminacje miejskie odbędą się: 22 marca 2018 roku (czwartek) o godz. 15:00 w sali SOK przy ul. Zaszkolnej 1 w Siemiatyczach.

Zgłoszenia na oryginalnych kartach zgłoszeń prosimy przesłać do dnia 19.03.2018 r. lub dostarczyć osobiście na adres:

Siemiatycki Ośrodek Kultury
ul. Legionów Piłsudskiego 1
17-300 Siemiatycze
Tel. 85 655 25 54

Regulamin

Karta zgłoszenia uczestnika PS

Karta zgłoszenia uczestnika TJA

Karta zgłoszenia uczestnika TZ i TWZS

 

Kiermasz Wielkanocny

 

Pragniemy poinformować Państwa, iż w dniu 24 marca 2018 r. (sobota), od godz. 9.00 w Siemiatyczach, organizowany jest KIERMASZ WIELKANOCNY przed budynkiem Siemiatyckiego Ośrodka Kultury przy ul. Zaszkolnej 1.

Na kiermaszu będą mogli Państwo sprzedać swoje prace, np. pisanki, palmy, koszyczki, stroiki wielkanocne, kwiaty, obrusy, serwetki, rzeźby, ceramika, ciasta itp. (Każdy sam sprzedaje swoje prace). Jeśli mają Państwo taką możliwość, prosimy o zaprezentowanie swojego warsztatu. Byłoby to ciekawą atrakcją i zachętą dla kupujących.

Informacje o kiermaszu będą przekazane do prasy i radia.

Jeśli chcieliby Państwo uczestniczyć w kiermaszu prosimy o zgłoszenie telefoniczne lub wypełnienie karty zgłoszenia i przesłanie jej, w terminie do 22 marca 2018 r., na adres SOK.:

Siemiatycki Ośrodek Kultury
ul. Legionów Piłsudskiego 1
17-300 Siemiatycze
Tel. 85 655 25 54

karta zgłoszenia