"" 

Ogłoszenia i komunikaty


XIII Memoriał Szachowy Władysława Olszewskiego

 

Burmistrz Miasta Siemiatycze zaprasza do udziału w XIII Memoriale Szachowym Władysława Olszewskiego, który odbędzie się w niedzielę 27 października 2019 r. w Siemiatyckim Ośrodku Kultury przy ul. Legionów Piłsudskiego 1.

Regulamin:
(a) turniej otwarty dla wszystkich chętnych bez wpisowego
(b) zostanie rozegrany jeden turniej, 7 rund systemem szwajcarskim po 10 minut + 5 sec. za posunięcie dla zawodnika z późniejszym podziałem na kategorie wiekowe
(c) zgłoszenia mailem do sędziego: jozek@flazinski.pl lub bezpośrednio przed turniejem

Nagrody:
Puchary i nagrody dla zwycięzców w grupach: seniorzy i juniorzy do lat 15.

Termin i miejsce:
Siemiatycki Ośrodek Kultury, ul. Legionów Piłsudskiego 1 27 listopada 2019 r.,
godz. 9.30- 9.50 – zawodnicy zgłaszają lub potwierdzają obecność przy stoliku sędziowskim.
10.00 – pierwsza runda

Formularz zgłoszenia oraz regulamin dostępne na stronie:www.chessarbiter.com

 

VI Turniej Niepodległościowy Brydża Sportowego

 

Burmistrz Miasta Siemiatycze serdecznie zaprasza do udziału w VI Turnieju Niepodległościowym Brydża Sportowego, który odbędzie się 11 listopada 2018 r. w sali Siemiatyckiego Ośrodka Kultury przy ul. Leg. Piłsudskiego 1

Program zawodów:
9.30 – 10.00 - zapisy;
10.00 – 15.00 - rozgrywki;
ok. godz. 15.30 - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród;

Regulamin:
(a) Obowiązuje regulamin PZBS i Grand Prix województwa podlaskiego.
(b) Zakaz stosowania systemów wysoce sztucznych i otwarć bluffowych.
(c) Wpisowe - 20 zł od pary.
(d) Sprawy nieobjęte regulaminem rozstrzyga organizator.

Nagrody:
- puchary za miejsca I-III;
- puchar dla „Najlepszej Pary Siemiatyckiej”

 

Jedyne takie miejsce Siemiatycze

 

 

XII Konkurs plastyczny i wystawa "Siemiatycze różnorodne" ku pamięci Stefana Feista

 

Kochane dzieci, droga młodzieży, szanowni dorośli.

Mamy nadzieję, że krajobraz Siemiatycz zainspiruje Was i zachęci do wzięcia udziału w kolejnej edycji wystawy pt. Siemiatycze różnorodne. Wystawa poświęcona naszemu miastu pozwoli dowiedzieć się jak widzą je artyści różnych pokoleń – co ich tutaj interesuje, co urzeka.

Wystawa "Siemiatycze różnorodne" będzie prezentować obrazy twórców dorosłych, a także prace dzieci biorących udział w XII konkursie plastycznym pod tym samym tytułem.

Prace plastyczne prosimy dostarczać do 08.11.2019 do Ośrodka Kultury przy ul. Legionów Piłsudskiego 1.

Regulamin
Klauzula informacyjna RODO

 

"Przystanek Historia" w Galerii SOK

 

Dyrektor białostockiego Oddziału IPN dr. hab. Piotr Kardela oraz Dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury Jolanta Sidorowicz serdecznie zapraszają do Siemiatycz na pierwszy po wakacjach Przystanek Historia. W dniu 24 września 2019 r. o godzinie 16:30 w związku z obchodami Dnia Sybiraka wykład pod tytułem "WIERZYĆ ABY PRZEŻYĆ - BÓG W ŻYCIU ZESŁAŃCÓW I W UPAMIĘTNIANIU" wygłosi ks. Michał Siduniak, który napisał pracę magisterską na temat SYBIRACY Z PODLASKIEJ BIELSZCZYZNY I UPAMIĘTNIENIE ICH LOSÓW W KONTEKŚCIE RELIGIJNYM (1940-2018). Praca napisana został na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie pod kierunkiem ks. dr. Zenona Czumaja. Miejscem spotkania pozostaje Siemiatycki Ośrodek Kultury na ul, Zaszkolnej 1.

 

Półfinał Rockowań 2019 w Siemiatyczach

 

Potężna dawka dobrego rocka czeka na wszystkich, którzy w sobotę, 21 września, przyjdą do Siemiatyckiego Ośrodka Kultury przy ul. Zaszkolnej 1. Od godz. 16:00 zaprezentują się tam półfinaliści „Rockowań”, czyli przeglądu podlaskich zespołów rockowych, organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

3rd Floor, Stoneleaf, Waterside, Syndrom, The Boars, Scarsclaws – te grupy zagrają podczas siemiatyckiego półfinału. Oceniać je będzie jury i wskaże trzy zespoły, które 12 października – obok grup zakwalifikowanych podczas drugiego, zambrowskiego półfinału – wystąpią w finale Rockowań w Spodkach WOAK w Białymstoku by walczyć o nagrodę główną, czyli pięć tysięcy złotych, oraz nagrodę specjalną – koncert live na antenie Polskiego Radia Białystok. Wstęp na półfinał jest wolny.

Gwiazdą białostockiego finału będzie zespół Power of Trinity.

Przegląd skierowany jest do zespołów amatorskich wykonujących szeroko pojętą muzykę rockową (w tym: blues-rock, jazz-rock, rock progresywny, metal, reggae itp.) Celem przeglądu jest aktywizacja muzyczna środowiska młodzieżowego i dorosłych, doskonalenie warsztatu wokalno-instrumentalnego, promocja wyróżniających się zespołów oraz popularyzacja szeroko pojętej muzyki rockowej wśród mieszkańców województwa podlaskiego. Dzięki imprezie w całym województwie odbyło się już kilkanaście koncertów dających szansę amatorskim zespołom muzycznym zaistnienia na scenie. Przegląd ma pobudzić środowisko muzyczne, dlatego też koncerty odbyły się w każdym powiecie, tak aby zespół z każdej gminy miał szansę zaprezentować się na scenie.

Więcej info o przeglądzie: www.woak.bialystok.pl/rockowania

 

Dzień bez Samochodu oraz Sprzątanie Świata

 

22 września to tradycyjnie już dzień, w którym finał mają dwie proekologiczne kampanie o zasięgu międzynarodowym: Dzień bez Samochodu oraz Sprzątanie Świata. W niedzielę (22.09) w Siemiatyczach na terenach rekreacyjnych przy amfiteatrze od godz. 15:00 będzie można bezpłatnie oznakować rower, skorzystać z trenażerów multimedialnych oraz symulatora zderzeń. W planach jest także wspólne porządkowanie siemiatyckich lasów, a do pokonania większych odcinków trasy zapewniony będzie dowóz elektrycznie napędzanym melexem. Na tych, którzy zdecydują się aktywnie spędzić popołudnie i zaangażować się w działania na rzecz ekologii, będą czekały drobne upominki. Do udziału w akcji zaprasza Burmistrz Miasta Siemiatycze.

UM Siemiatycze
 

Projekcja filmu "Tajemnica Ojca Pio"

 

''Sam dla siebie jestem tajemnicą'' (św. Ojciec Pio) Projekcja filmu pt. ''Tajemnica Ojca Pio''

Dzień 23 września jest poświęcony św. Ojcu Pio. W związku z tym Siemiatycki Ośrodek Kultury zorganizował projekcję filmu w dwóch terminach:
22 września godz.16.00, 19.00
23września godz. 9.00, 12.00, 16.00, 19.00
Sala widowiskowa ul. Zaszkolna 1
cena biletów:
10 zł. grupowy, 15 zł. normalny
Bilety do nabycia w SOK: ul. Zaszkolna 1 i ul. Legionów Piłsudskiego 1

Tajemnica Ojca Pio to udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka. Pokazuje również trudną drogę jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały. W filmie ukazane zostały zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia. Pokazano również zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo. Film bez ogródek ujawnia, jak niewyobrażalnemu ogromowi prób został poddany skromny zakonnik z Pietrelciny. Należą do nich m.in: oszczerstwa i poddawanie w wątpliwość stygmatów, podsłuchy zakładane nawet w konfesjonale, posądzanie o intymne kontakty z kobietami, kary i prześladowania także ze strony osób związanych z Kościołem. Niezwykłe emocje towarzyszą widzowi, gdy śledzi on autentyczne nagrania Ojca Pio i słyszy jego charakterystyczny, jakby niepasujący do wizerunku głos. Całości dopełnia sprawiający ogromne wrażenie ekskluzywny materiał dokumentujący niedawną ekshumację ciała św. Ojca Pio.

Obchody będą szczególnie świętowane w ośrodkach kapucyńskich, parafiach p.w. św. Ojca Pio oraz w grupach modlitewnych.

 

Spotkanie Organizacyjne w SOK

 

Zapraszamy do uczestniczenia w sekcjach SOK

Siemiatycki Ośrodek Kultury proponuje następujące sekcje zainteresowań na rok szkolny 2019/2020:

 • taniec towarzyski
 • taniec narodowy
 • zajęcia baletowe
 • LEGO Robotyka
 • zajęcia plastyczne
 • zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży
 • Dyskusyjny Klub Filmowy
 • zajęcia szachowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych
 • studio piosenki dziecięce i młodzieżowe
 • zajęcia brydżowe
 • warsztaty dziennikarskie dla młodzieży
 • zespół pieśni i tańca Małe Podlasie
 • zajęcia robótek ręcznych
 • zajęcia z kaligrafii

Zapisy w sekretariacie Siemiatyckiego Ośrodka Kultury ul. Legionów Piłsudskiego 1
lub
telefonicznie w godzinach 8.00-18.00
655 25 54 lub 604 912 461
SPOTKANIE ORGANIZACYJNE 18.IX.19 godz.17.00
Zajęcia rozpoczynają się od października

 

Sowiecka agresja 17 września 1939 roku na ziemiach Polski Północno – Wschodniej.

 

Od 11 września w Galerii SOK przy ul. Zaszkolnej 1 można obejrzeć wystawę pt. Sowiecka agresja 17 września 1939 roku na ziemiach Polski Północno – Wschodniej. Wystawa została przygotowana przez IPN w Białymstoku. Zapraszamy do obejrzenia.

 

Uroczysty Dzień Sybiraka

 

15 sierpnia, w niedzielę, odbędą się uroczyste obchody Dnia Sybiraka.

Obchody rozpoczną się o godz. 9.20, zbiórką pocztów sztandarowych i delegacji przy Kościele p.w. św. Andrzeja Boboli, a zakończą się złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod Pomnikiem Sybiraków.

 

„Moja mała Ojczyzna…” Władysława Pietruka

 

W piątek, 6 września 2019, o godz. 18.00, w galerii SOK, przy ul. Zaszkolnej 1 odbędzie się wernisaż rysunków Władysława Pietruka, pt. „Moja mała Ojczyzna…”.

Władysław Pietruk urodzony w 1952 roku w Narojkach koło Drohiczyna stał się przede wszystkim portrecistą Polski północno-wschodniej, z jej kolorytem ziemi leżącej na styku kultur. Wybrał trudną drogę. Benedyktyńskiej cierpliwości, uwagi i skupienia wymaga rysowanie piórkiem. Prócz tego niezbędna jest systematyczność. Inaczej nie powstałyby 7000 tysięcy rysunków w ciągu czterdziestu lat pracy twórczej. Dzień bez piórka jest dniem straconym – uważa artysta. Do tego niezbędny jest talent, którym Władysław Pietruk został obdarowany.

Pietruk portretuje miasta, miasteczka i wieś. Na wsi dobrym motywem obok cerkwi i kościołów, staje się stary spichlerz, studnia, ule, drewniana chata z koronką ganku, nawet rząd jam, jak w Ostrowiu Północnym, przykrytych dwuspadowym słomianym dachem, do których wsypywało się ziemniaki, dziś wymazanych z krajobrazu.

Pietruk rysuje architekturę i przyrodę. Z przyrody rzadko czyni jedynego bohatera swych rysunków, jak przy portretowaniu białowieskich dębów królewskich, kipiących wspaniałością konarów i gęstwiną liści. Zwykle to, co zbudował człowiek jest w jego pracach wtopione w to, czego twórcą jest Bóg.

"Kreska raz postawiona jest nie do poprawienia. Wdzięk rysunku polega na pewności i spontaniczności. Spontaniczność musi być poparta doskonałym opanowaniem warsztatu, niebywałą sprawnością ręki. Takie umiejętności pozwalają na śmiałość kreski, pewność realizacji, odwagę kompozycji.""
Zygmunt Ciesielski

Zapraszamy na wernisaż w piątek, 6 września o godz. 18.00, w galerii SOK, przy ul. Zaszkolnej 1.

Wystawa prac artysty potrwa do 4 października 2019.

 

 

Założycielami szkoły tańca Studio Ruchu Kordaszewscy jest zawodowa para taneczna posiadająca najwyższą Międzynarodową klasę taneczną „S” Magdalena i Piotr Kordaszewscy. Ponad 22 lata tańca doprowadziły ich do dwukrotnego finału Mistrzostw Polski w grupie Amatorów w tańcach latynoamerykańskich. Przez wiele lat czerpali wiedzę od najlepszych trenerów i szkoleniowców z Polski i zagranicy. Jako trenerzy dzięki swojej wiedzy doprowadzili pary do miejsca na podium Mistrzostw Polski. Obecnie posiadają również uprawnienia sędziowskie Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Są zwycięzcami wielu prestiżowych turniejów w Polsce takich jak :’Puchar Mariana Wieczystego” ‚ ” Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego i Podlaskiego” itp.… Również za granicą naszego kraju odnosili sukcesy.

 

Nowy wygląd Domu Rycerza

 

Dom Rycerza – miejsce spotkań mieszkańców, seniorów, młodzieży i harcerzy zostało przebudowane.

W ramach projektu „Przebudowa Domu Rycerza będącego ogólnodostępnym i niekomercyjnym obiektem infrastruktury kulturalnej w Siemiatyczach” przeprowadzono prace remontowe – budynek przy ul. 11 Listopada 44 zyskał nowe pokrycie dachowe. Przebudowano kominy, wymieniono dach i dokonano obróbek blacharskich.

W ramach projektu prowadzono także prace remontowe pomieszczenia socjalne, gdzie mieści się kuchnia.

Projekt zrealizowało Siemiatyckie Stowarzyszenie Abstynentów “IGNIS” przy aktywnym wsparciu samorządu Miasta Siemiatycze. Wykonawcą robót była firma PPHU MAJKA Maria Demiańczuk. Członkowie i sympatycy stowarzyszenia „IGNIS” zaangażowali się w prace przygotowawcze, rozbiórkowe i remontowe na zasadach wolontariatu.

Z Domu Rycerza jako ogólnodostępnego i niekomercyjnego obiektu infrastruktury kulturalnej mogą korzystać podmioty działające na rzecz aktywności lokalnej.

Projekt pn.: „Przebudowa Domu Rycerza będącego ogólnodostępnym i niekomercyjnym obiektem infrastruktury kulturalnej w Siemiatyczach” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, a także z budżetu Województwa Podlaskiego. Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD: Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu”.

 

Plan zajęć 2018-19

 

 

Przebudowa Domu Rycerza

 

Siemiatyckie Stowarzyszenie Abstynentów „IGNIS” w dniu 22 stycznia 2018 r. podpisało umowę na dofinasowanie do realizacji projektu pn.: „Przebudowa Domu Rycerza będącego ogólnodostępnym i niekomercyjnym obiektem infrastruktury kulturalnej w Siemiatyczach”.

Projekt zakłada rozwój aktywności mieszkańców w organizacjach społecznych w mieście Siemiatycze poprzez przebudowę budynku przy ul. 11 Listopada 44. Budynek, w którym będzie realizowany projekt jest miejscem spotkań mieszkańców, w tym seniorów, młodzieży, harcerzy. W ramach prac odbędzie się wymiana poszycia dachowego i obróbek blacharskich, remont kominów i pomieszczeń socjalnych. Wolontariusze Siemiatyckiego Stowarzyszenia Abstynentów „IGNIS” nieodpłatnie wykonają prace przygotowawcze oraz wezmą udział w pracach rozbiórkowych i remontowych.

Przebudowa Domu Rycerza logo
Przebudowa Domu Rycerza opis zadania