"" 

Ogłoszenia i komunikaty


 

Do 10 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia do udziału w Konkursie Młodych Talentów podczas SIEMIATYCZE FLOW FESTIWAL 2019.

Wybrani uczestnicy swoimi występami rozgrzeją scenę festiwalu, tuż przed gwiazdą wieczoru – KALIM! Dodatkowo zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 1000 złotych! Szczegóły dotyczące udziału w konkursie znajdują się w formularzu zgłoszeniowym.

Flow Festiwal to wyjątkowe święto wszystkich fanów polskiego rapu, tak kultowe, że przyciąga tłumy z całej Polski! Na siemiatyckiej scenie prezentowali się już m.in.: Te - Tris, Quebonafide, Paluch, TEDE, Kęke, Białas, Ten Typ Mes, Molesta, VNM, Dwa Sławy, Otsochodzi, Sitek, Plan B, Rasmentalism i wielu innych.

W tym roku gwiazdą wieczoru będzie legenda rapu – KALI (Kamil Gutkowski), który karierę zaczynał w 2000 roku, należąc do zespołu FIRMA, zaś od 2011 roku prowadzi działalność solową, podbijając serca fanów życiowymi historiami, o których opowiada w swoich utworach. Na scenie pojawi się także Wac Toja (Wacław Osiecki) - raper dysponujący niepodważalnym atutem, którym jest wyjątkowa barwa głosu! Przyłu & VBS (Victory Beat Studio) to kolejni artyści, którzy zaszczycą siemiatycka scenę swoją obecnością. Dwóch młodych, ambitnych i muzycznie uzdolnionych graczy połączyło siły, by wspólnie stworzyć pierwszy album - „Stowarzyszenie Umarłych Raperów”.

Imprezę poprowadzą: siemiatycki, znany w całej Polsce raper Te-Tris oraz Dj Esdwa. Wstęp na imprezę – jak co roku jest wolny!

Na wydarzenie zapraszają: Burmistrz Miasta Siemiatycze, Siemiatycki Ośrodek Kultury oraz Młodzieżowa Rada Miasta Siemiatycze. Gdzie i kiedy: 30 sierpnia br., w godz. 17.00 – 23.00 na terenie amfiteatru miejskiego w Siemiatyczach.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY SIEMIATYCZE FLOW FESTIWAL 2019

 

 

Założycielami szkoły tańca Studio Ruchu Kordaszewscy jest zawodowa para taneczna posiadająca najwyższą Międzynarodową klasę taneczną „S” Magdalena i Piotr Kordaszewscy. Ponad 22 lata tańca doprowadziły ich do dwukrotnego finału Mistrzostw Polski w grupie Amatorów w tańcach latynoamerykańskich. Przez wiele lat czerpali wiedzę od najlepszych trenerów i szkoleniowców z Polski i zagranicy. Jako trenerzy dzięki swojej wiedzy doprowadzili pary do miejsca na podium Mistrzostw Polski. Obecnie posiadają również uprawnienia sędziowskie Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Są zwycięzcami wielu prestiżowych turniejów w Polsce takich jak :’Puchar Mariana Wieczystego” ‚ ” Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego i Podlaskiego” itp.… Również za granicą naszego kraju odnosili sukcesy.

 

Nowy wygląd Domu Rycerza

 

Dom Rycerza – miejsce spotkań mieszkańców, seniorów, młodzieży i harcerzy zostało przebudowane.

W ramach projektu „Przebudowa Domu Rycerza będącego ogólnodostępnym i niekomercyjnym obiektem infrastruktury kulturalnej w Siemiatyczach” przeprowadzono prace remontowe – budynek przy ul. 11 Listopada 44 zyskał nowe pokrycie dachowe. Przebudowano kominy, wymieniono dach i dokonano obróbek blacharskich.

W ramach projektu prowadzono także prace remontowe pomieszczenia socjalne, gdzie mieści się kuchnia.

Projekt zrealizowało Siemiatyckie Stowarzyszenie Abstynentów “IGNIS” przy aktywnym wsparciu samorządu Miasta Siemiatycze. Wykonawcą robót była firma PPHU MAJKA Maria Demiańczuk. Członkowie i sympatycy stowarzyszenia „IGNIS” zaangażowali się w prace przygotowawcze, rozbiórkowe i remontowe na zasadach wolontariatu.

Z Domu Rycerza jako ogólnodostępnego i niekomercyjnego obiektu infrastruktury kulturalnej mogą korzystać podmioty działające na rzecz aktywności lokalnej.

Projekt pn.: „Przebudowa Domu Rycerza będącego ogólnodostępnym i niekomercyjnym obiektem infrastruktury kulturalnej w Siemiatyczach” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, a także z budżetu Województwa Podlaskiego. Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD: Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu”.

 

Plan zajęć 2018-19

 

 

Przebudowa Domu Rycerza

 

Siemiatyckie Stowarzyszenie Abstynentów „IGNIS” w dniu 22 stycznia 2018 r. podpisało umowę na dofinasowanie do realizacji projektu pn.: „Przebudowa Domu Rycerza będącego ogólnodostępnym i niekomercyjnym obiektem infrastruktury kulturalnej w Siemiatyczach”.

Projekt zakłada rozwój aktywności mieszkańców w organizacjach społecznych w mieście Siemiatycze poprzez przebudowę budynku przy ul. 11 Listopada 44. Budynek, w którym będzie realizowany projekt jest miejscem spotkań mieszkańców, w tym seniorów, młodzieży, harcerzy. W ramach prac odbędzie się wymiana poszycia dachowego i obróbek blacharskich, remont kominów i pomieszczeń socjalnych. Wolontariusze Siemiatyckiego Stowarzyszenia Abstynentów „IGNIS” nieodpłatnie wykonają prace przygotowawcze oraz wezmą udział w pracach rozbiórkowych i remontowych.

Przebudowa Domu Rycerza logo
Przebudowa Domu Rycerza opis zadania