""

Ogłoszenia i komunikaty


Wykład online Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wykład online "Przyjrzyjmy się wodzie", który poprowadzi dr inż. Małgorzata Krasowska.

Wykład dostępny będzie do obejrzenia 21 kwietnia 2020 r. (wtorek) o godz. 11.00 na stronie facebookowej Siemiatyckiego Ośrodka Kultury.


Konsumencie nie jesteś sam

Epidedemia koronawirusa to sytuacja w której często wykorzystywany jest lęk konsumentów przed zarażeniem.

Na rynku pojawiły się oferty środków ochrony osobistej i kosmetyków które reklamowane były jako chroniące przed chorobą podczas gdy nie miały takich właściwości.

Kolejną nieuczciwą praktyką jest zawyżanie cen na niektóre produkty, podwyżki dotyczą żywności ale też środków ochrony indywidualnej chociażby płyn dezynfekujący Orlenu który jest po wyższych cenach,pojawił się on w placówkach E.lecler i Intermarche.Płyn który kosztuje 49zł próbuje się sprzedać za 149zł.

Dlatego jeśli zauważą Państwo nieuczciwą praktykę podwyżki cen jesteśmy do dyspozycji pod numerem telefonu Regionalny Ośrodek Praw Konsumenta w Siemiatyczach 22 299 60 90 wew.6.


Informacja dotycząca konkursów organizowanych przez Siemiatycki Ośrodek Kultury

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju informujemy, że terminy eliminacji miejskich do konkursów organizowanych przez Siemiatycki Ośrodek Kultury, które miały odbyć się w kwietniu 2020 r. zostają przełożone na październik 2020 roku:

33. Mały Konkurs Recytatorski dla dzieci i młodzieży Szkół Podstawowych “Baje, Bajki, Bajeczki”:

Eliminacje miejskie: 8 października 2020 roku, godz. 10:00, ul. Zaszkolna 1 (czwartek) Nadsyłanie zgłoszeń do 5 października 2020 12 listopada 2020 (czwartek) - finał w Białymstoku, PIK Spodki, ul. św. Rocha 14

Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków “O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki”:

Eliminacje miejskie: 22 października 2020 roku, godz. 10:00, ul. Zaszkolna 1 (czwartek) Nadsyłanie zgłoszeń do 19 października 2020 roku 19 listopada 2020 (czwartek) - finał w Białymstoku , PIK Spodki, ul. św. Rocha 14

28. Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków “Mama, tata i ja”:

Eliminacje miejskie: 29 października 2020 roku, godz. 10:00, ul. Zaszkolna 1 (czwartek) Nadsyłanie zgłoszeń do 26 października 2020 roku 20 listopada 2020 (piątek) godz. 10:00 – finał w Białymstoku, PIK Spodki, ul. św. Rocha 14

regulamin i karta zgłoszenia będą dostępne na stronie Siemiatyckiego Ośrodka Kultury


Senior w domu

Siemiatycki Ośrodek Kultury zachęca wszystkich seniorów do wzięcia udziału w transmisjach online pt. ” Senior w domu”.

Od poniedziałku do piątku o g. 9.30 będzie transmisja na żywo, w podczas tych transmisji, będą prowadzone zajęcia dla seniorów. Będziemy ćwiczyć: pamięć, koncentrację, spostrzegawczość. Pani Małgorzata będzie także odpowiadać na zadawane przez was pytania i umilać wam czas.

Zajęcia online dla seniorów to nowość!!!

Nagrania będą dostępne, cały czas na kanale, link do kanału - można je wykorzystać w dowolnym czasie, całkowicie bezpłatnie.

Linki do nagrań poniżej.

Link 1
Link 2
Link 3
Link 4
Link 5
zajęcia online dla seniorów

Warsztaty z tworzenia pisanek

Jesteśmy w okresie przygotowań do świąt Wielkanocnych, dlatego Siemiatycki Ośrodek Kultury zachęca do przygotowania własnoręcznie wykonanych pisanek.

W związku z epidemią Koronawirusa nie możemy przeprowadzić warsztatów. Dlatego proponujemy obejrzenie krótkiego filmu instruktarzowego, malowania pisanek metodą botikową, za pomocą szpilki, gorącego wosku i botiku. Pisankę wykonała Krystyna Kunicka kierowniczka działu plastycznego Podlaskiego Instytutu Kultury z którym Siemiatycki Ośrodek Kultury współpracuje od wielu lat.

Link do filmu - Jak wykonać pisankę


Kultura w sieci

Siemiatycki Ośrodek Kultury zachęca do korzystania z kultury online.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na swojej stronie internetowej, przygotowało bogatą ofertę kontaktu ze sztuką poprzez kanały internetowe. Znajdą państwo oferty muzeów, wirtualne koncerty i spektakle, biblioteki i archiwa, oferty instytutów i centrów kultury.

Link do strony - Kultura w sieci


Ogólnopolski konkurs recytatorski

W związku z epidemią koronawirusa, eliminacje miejskie do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zostają odłożone w czasie.


Konkurs plastyczny

Siemiatycki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursie plastycznym, z okazji 100-lecia urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II pn. ,,JAN PAWEŁ II – święte życie”.

Konkurs jest skierowany do dzieci z przedszkoli, uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu miasta Siemiatycze.

Prace prosimy dostarczać do 30 kwietnia 2020 r. na adres: Siemiatycki Ośrodek Kultury, ul. Zaszkolna 1 (prace prosimy składać do pudełka w przedsionku).

Regulamin konkursu na stronie S.O.K.

Regulamin konkursu
Klauzula RODO

Konkurs plastyczny

Urząd Miasta Siemiatycze razem z Siemiatyckim Ośrodkiem Kultury mają przyjemność ogłosić konkurs plastyczny pn. Siemiatycze Blisko.

W konkursie mogą uczestniczyć dzieci i młodzież z siemiatyckich szkół oraz dorośli mieszkańcy Siemiatycz.

Prace prosimy dostarczać do 30 kwietnia 2020 r. na adres: Siemiatycki Ośrodek Kultury, ul. Zaszkolna 1 (prace prosimy składać do pudełka w przedsionku).

Regulamin konkursu na stronach Urzędu Miasta Siemiatycze i S.O.K.

Regulamin konkursu

Plan zajęć 2019-20


Przebudowa Domu Rycerza

Siemiatyckie Stowarzyszenie Abstynentów „IGNIS” w dniu 22 stycznia 2018 r. podpisało umowę na dofinasowanie do realizacji projektu pn.: „Przebudowa Domu Rycerza będącego ogólnodostępnym i niekomercyjnym obiektem infrastruktury kulturalnej w Siemiatyczach”.

Projekt zakłada rozwój aktywności mieszkańców w organizacjach społecznych w mieście Siemiatycze poprzez przebudowę budynku przy ul. 11 Listopada 44. Budynek, w którym będzie realizowany projekt jest miejscem spotkań mieszkańców, w tym seniorów, młodzieży, harcerzy. W ramach prac odbędzie się wymiana poszycia dachowego i obróbek blacharskich, remont kominów i pomieszczeń socjalnych. Wolontariusze Siemiatyckiego Stowarzyszenia Abstynentów „IGNIS” nieodpłatnie wykonają prace przygotowawcze oraz wezmą udział w pracach rozbiórkowych i remontowych.

Przebudowa Domu Rycerza logo
Przebudowa Domu Rycerza opis zadania