"" 

Ogłoszenia i komunikaty


Oferta pracy

 

Dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury ogłasza nabór na stanowisko Instruktor ds. organizacji imprez.

Termin składania ofert - do 8 kwietnia 2019 r.

oferta pracy
 

Konkurs „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”

 

Siemiatycki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w Konkursie Recytatorskim dla Przedszkolaków „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”.

Eliminacje miejskie konkursu odbędą się 16 maja 2019 roku, godz. 10:00, sala SOK ul. Zaszkolna 1.

karta zgłoszenia i regulamin
 

Mały Konkurs Recytatorski „Baje, bajki, bajeczki…”

 

Siemiatycki Ośrodek Kultury zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w Małym Konkursie Recytatorskim „Baje, bajki, bajeczki…”.

Eliminacje miejskie odbędą się 11 kwietnia 2019 r., godz. 10.00, sala SOK ul. Zaszkolna 1.

karta zgłoszenia
regulamin
 

Kiermasz Wielkanocny

 

Pragniemy Państwa poinformować, iż w dniu 13 kwietnia 2019 r. (sobota), od godz. 900 w Siemiatyczach, organizowany jest KIERMASZ WIELKANOCNY przed budynkiem Siemiatyckiego Ośrodka Kultury przy ul. Zaszkolnej 1.

Na kiermaszu będą mogli Państwo sprzedać swoje prace, np. pisanki, palmy, koszyczki, stroiki wielkanocne, kwiaty, obrusy, serwetki, rzeźby, ceramika, ciasta itp. (Każdy sam sprzedaje swoje prace). Jeśli mają Państwo taką możliwość, prosimy o zaprezentowanie swojego warsztatu. Byłoby to ciekawą atrakcją i zachętą dla kupujących.

Jeśli chcieliby Państwo uczestniczyć w kiermaszu prosimy o zgłoszenie telefoniczne lub wypełnienie karty zgłoszenia i przesłanie jej, w terminie do 11 kwietnia 2019 r., na adres S.O.K.: Siemiatycki Ośrodek Kultury, ul. Legionów Piłsudskiego 1, 17-300 Siemiatycze, Tel. 85 655 25 54

karta zgłoszenia
 

Festiwal Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja”

 

Siemiatycki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w eliminacjach miejskich Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja”, który odbędzie się 12 kwietnia 2019 r. o godz.10.00 w sali SOK ul. Zaszkolna 1.

regulamin i karta zgłoszenia
 

Nowy wygląd Domu Rycerza

 

Dom Rycerza – miejsce spotkań mieszkańców, seniorów, młodzieży i harcerzy zostało przebudowane.

W ramach projektu „Przebudowa Domu Rycerza będącego ogólnodostępnym i niekomercyjnym obiektem infrastruktury kulturalnej w Siemiatyczach” przeprowadzono prace remontowe – budynek przy ul. 11 Listopada 44 zyskał nowe pokrycie dachowe. Przebudowano kominy, wymieniono dach i dokonano obróbek blacharskich.

W ramach projektu prowadzono także prace remontowe pomieszczenia socjalne, gdzie mieści się kuchnia.

Projekt zrealizowało Siemiatyckie Stowarzyszenie Abstynentów “IGNIS” przy aktywnym wsparciu samorządu Miasta Siemiatycze. Wykonawcą robót była firma PPHU MAJKA Maria Demiańczuk. Członkowie i sympatycy stowarzyszenia „IGNIS” zaangażowali się w prace przygotowawcze, rozbiórkowe i remontowe na zasadach wolontariatu.

Z Domu Rycerza jako ogólnodostępnego i niekomercyjnego obiektu infrastruktury kulturalnej mogą korzystać podmioty działające na rzecz aktywności lokalnej.

Projekt pn.: „Przebudowa Domu Rycerza będącego ogólnodostępnym i niekomercyjnym obiektem infrastruktury kulturalnej w Siemiatyczach” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, a także z budżetu Województwa Podlaskiego. Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD: Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu”.

 

Plan zajęć 2018-19

 

 

Przebudowa Domu Rycerza

 

Siemiatyckie Stowarzyszenie Abstynentów „IGNIS” w dniu 22 stycznia 2018 r. podpisało umowę na dofinasowanie do realizacji projektu pn.: „Przebudowa Domu Rycerza będącego ogólnodostępnym i niekomercyjnym obiektem infrastruktury kulturalnej w Siemiatyczach”.

Projekt zakłada rozwój aktywności mieszkańców w organizacjach społecznych w mieście Siemiatycze poprzez przebudowę budynku przy ul. 11 Listopada 44. Budynek, w którym będzie realizowany projekt jest miejscem spotkań mieszkańców, w tym seniorów, młodzieży, harcerzy. W ramach prac odbędzie się wymiana poszycia dachowego i obróbek blacharskich, remont kominów i pomieszczeń socjalnych. Wolontariusze Siemiatyckiego Stowarzyszenia Abstynentów „IGNIS” nieodpłatnie wykonają prace przygotowawcze oraz wezmą udział w pracach rozbiórkowych i remontowych.

Przebudowa Domu Rycerza logo
Przebudowa Domu Rycerza opis zadania