"" 

Ogłoszenia i komunikaty


Rodzinne Kolędowanie przy żłóbku

 

29 grudnia przy żłóbku na Placu Jana Pawła II, o godz. 15.00, w Siemiatyczach, odbędzie się tradycyjne spotkanie kolędowe. Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich chętnych, którzy wspólnym śpiewaniem chcą uczcić czas świąteczno - noworoczny.

 

VIII Kolędowy Przegląd Chórów Kościelnych i Zespołów Wokalnych Siemiatycze 2020

 

12 stycznia 2020, o godz. 13.00, w Parafii Rzymsko - Katolickiej św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach, odbędzie się po raz ósmy przegląd kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów chóralnych działających przy parafiach lub ośrodkach duszpasterskich Diecezji Drohiczyńskiej.

Serdecznie zapraszamy do udziału!!!

Regulamin
Karta zgłoszenia
 

Konkrus "Orszak z gwiazdą"

 

Fundacja Orszak Trzech Króli serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w najnowszym konkursie „Orszak z Gwiazdą.”

Zagłosuj na swoją miejscowość i wygraj dla niej nagrody do wykorzystania podczas Orszaku Trzech Króli w dniu 6 stycznia 2020 r.

Głosowanie trwa od 01 grudnia 2019 do 15 grudnia 2019 poprzez stronę www.orszak.org

W Konkursie zostaną przyznane nagrody: I, II, III oraz dodatkowe.

Nagrodę I stanowi: wizyta zespołu muzycznego „Albo i Nie”, który uświetni kolędowanie orszakowe w dniu 6 stycznia 2020 r. podczas Orszaku Trzech Króli organizowanego przez zwycięską miejscowość. Wizyta ekipy TVP, która zrealizuje relację na żywo z Orszaku w paśmie ogólnopolskim, a jej fragment zostanie zamieszczony w programie Między Niebem a Ziemią, w godzinach 11:45-13:45. Gwiazda, która może przewodzić Orszakowi. Umieszczenie informacji o zwycięskiej miejscowości i odbywającym się w niej Orszaku na www.orszak.org oraz na profilu FB.

Nagrodę II i III stanowią czekoladki w ilości za II miejsce 3000 szt., za III miejsce 2000 szt. Czekoladki muszą być rozdane w czasie Orszaku Trzech Króli.

 

Sylwester miejski na Pałacowej

 

31 grudnia, o godz. 24.00, przed Urzędem Miasta Siemiatycze, na ul. Pałacowej odbędzie się pokaz ognia i światła, na który serdecznie zapraszają: Burmistrz Miasta Siemiatycze, Siemiatycki Ośrodek Kultury i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach. Pokaz zaprezentują artyści grupy Jo Art Show.

Regulamin
 

Betlejemskie Światło Pokoju "Światło, które daje moc"

 

Przekazywanie Betlejemskiego Światła Pokoju stało się już harcerską tradycją. W tym roku ogień przywieziony przez austriackich skautów z Betlejem, przybędzie do Siemiatycz 23 grudnia i zapłonie w centrum miasta na Placu Jana Pawła II o godzinie 17.00

Zapraszamy na spotkanie wigilijne i przekazanie ognia mieszkańcom Siemiatycz.

 

Grudniowy wykład Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 

17 grudnia w Galerii SOK o godz. 11.00 odbędzie się wykład, pt. "Mniejsze rachunki za prąd? To możliwe." Wykład poprowadzi dr inż. Zbigniew Skibko.

Po wykładzie, o godz. 13.00 rozpocznie się spotkanie wigilijne dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Serdecznie zapraszamy.

 

Tradycyjny kiermasz bożonarodzeniowy w Galerii SOK

 

Zapraszamy twórców ludowych, rękodzielników, Koła Gospodyń i firmy, produkujące bombki, stroiki, ozdoby choinkowe, swojskie wyroby spożywcze, dekoracje bożonarodzeniowe, rzeźby obrazy itp. Zainteresowanych wystawieniem swoich stoisk zapraszamy do kontaktu z Siemiatyckim Ośrodkiem Kultury pod nr tel. 85 655 25 54 lub na adres e-mail: sok@siemiatycze.eu Nie pobieramy opłaty za wystawienie stoiska.

 

Kolorowa Fabryka Świętego Mikołaja

 

Rusza konkurs bożonarodzeniowy Kolorowa Fabryka Świętego Mikołaja. Zapraszamy do udziału tych, którzy zajmują się tworzeniem stroików, ozdób choinkowych, szopek i innych wspaniałości związanych z Bożym Narodzeniem.

Prace należy nadsyłać do 4 grudnia 2019 r., do Galerii SOK przy ul. Zaszkolnej 1

Wystawę prac konkursowych będzie można zobaczyć od 16 grudnia a rozdanie nagród i zakończenie wystawy nastąpi 16 stycznia 2020 r. podczas Przeglądu Kolędniczego.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne w załączniku.

Regulamin i karta zgłoszenia

 

Komunikat

 

Szanowni Państwo!!!

W związku z remontem wewnątrz budynku Siemiatyckiego Ośrodka Kultury przy ul. Zaszkolnej 1, wszystkie zajęcia zostają przeniesione do budynku przy ul. Legionów Piłsudskiego 1.

Zakończenie remontu planowane jest na 13 grudnia 2019 r.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Przegląd Kolędniczy „Hej kolęda kolęda…”

 

16 stycznia 2020 w Galerii Siemiatyckiego Ośrodka Kultury, przy ul. Zaszkolnej 1 w Siemiatyczach, odbędzie się Przegląd Kolędniczy ph „Hej kolęda kolęda…”. Siemiatycki Przegląd będzie jednocześnie konkursem eliminacyjnym Wojewódzkich Spotkań Zespołów Kolędniczych – Hajnówka 2020. W Przeglądzie mogą brać udział wszystkie formy kolędowania, w tym jasełka.

Zapraszamy do udziału!!!

Regulamin i karta zgłoszenia

 

Występ kabaretu Moherowe Berety

 

Impresariat Artystyczny ART IMPRESS... zaprasza na występ kabaretu Moherowe Berety dn. 31 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w budynku Siemiatyckiego Ośrodka Kultury, ul. Zaszkolna 1.

 

ODYSEJA 2.0! Przed nami druga edycja Festiwalu Podróżniczego w Siemiatyczach!

 

ODYSEJA 2.0! Przed nami 2 edycja Festiwalu Podróżniczego w Siemiatyczach! Szykuje się naprawdę ciekawie!

Festiwal Podróżniczy ODYSEJA 2.0 odbędzie się 18 stycznia 2020 r. w hali widowiskowo-sportowej w Siemiatyczach. To druga edycja wydarzenia, które przyciąga jak magnes miłośników podróży, opowieści, ludzi ciekawych świata i przygód. Prelekcje podróżnicze, piękne zdjęcia i masa pozytywnej energii – to wszystko i jeszcze więcej czeka na festiwalową publiczność. Nie czekaj, już dziś zarezerwuj sobie styczniowy weekend w Siemiatyczach.

Dołącz do wydarzenia na FB i bądź na bieżąco. Zaproś znajomych i rodzinę https://www.facebook.com/events/412941136068906/

Chcesz być jednym z prelegentów Odysei 2.0? Zgłoś się: http://bit.ly/ZglosPrezentacjeNaOdyseje

Festiwalowa publiczność zdecyduje o tym, kto otrzyma pamiątkową statuetkę za najciekawszą prezentację. Na zakończenie festiwalu – niespodzianka. Szczegóły już wkrótce na www.siemiatycze.eu

Organizatorzy: Miasto Siemiatycze, Jak to Daleko. Partnerzy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach, Siemiatycki Ośrodek Kultury, Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. Patronat medialny: Kurier Podlaski Głos Siemiatycz.

 

Plan zajęć 2018-19

 

 

Przebudowa Domu Rycerza

 

Siemiatyckie Stowarzyszenie Abstynentów „IGNIS” w dniu 22 stycznia 2018 r. podpisało umowę na dofinasowanie do realizacji projektu pn.: „Przebudowa Domu Rycerza będącego ogólnodostępnym i niekomercyjnym obiektem infrastruktury kulturalnej w Siemiatyczach”.

Projekt zakłada rozwój aktywności mieszkańców w organizacjach społecznych w mieście Siemiatycze poprzez przebudowę budynku przy ul. 11 Listopada 44. Budynek, w którym będzie realizowany projekt jest miejscem spotkań mieszkańców, w tym seniorów, młodzieży, harcerzy. W ramach prac odbędzie się wymiana poszycia dachowego i obróbek blacharskich, remont kominów i pomieszczeń socjalnych. Wolontariusze Siemiatyckiego Stowarzyszenia Abstynentów „IGNIS” nieodpłatnie wykonają prace przygotowawcze oraz wezmą udział w pracach rozbiórkowych i remontowych.

Przebudowa Domu Rycerza logo
Przebudowa Domu Rycerza opis zadania