"" 

Ogłoszenia i komunikaty


Otwarty Turniej Par w Brydżu Sportowym O Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze

 

Burmistrz Miasta Siemiatycze serdecznie zaprasza na Otwarty Turniej Par w Brydżu Sportowym O Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze, który odbędzie się w niedzielę 16 czerwca 2019 r. w Siemiatyckim Ośrodku Kultury przy ul. Legionów Piłsudskiego 1

Program zawodów:
9.00 - 10.00 zapisy;
10.00 – 14.30 rozgrywki;
ok. godz. 15.00 - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród;

Regulamin:
1. Obowiązuje regulamin PZBS i Grand Prix województwa podlaskiego.
2. Zakaz stosowania systemów wysoce sztucznych i otwarć bluffowych.
3. Wpisowe - 20 zł od pary.
4. Sprawy nieobjęte regulaminem rozstrzyga organizator.

Nagrody:
- puchary za miejsca I-III;
- puchar dla „Najlepszej Pary Siemiatyckiej”

 

Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze

 

Burmistrz Miasta Siemiatycze zaprasza na Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze, który rozegrany zostanie w niedzielę 02 czerwca 2019 r. w Siemiatyckim Ośrodku Kultury przy ul. Legionów Piłsudskiego 1.
Regulamin:
(a) turniej otwarty dla wszystkich chętnych bez wpisowego
(b) zostanie rozegrany jeden turniej, 7 rund systemem szwajcarskim po 15 minut dla zawodnika z późniejszym podziałem na kategorie wiekowe
(c) zgłoszenia mailem do sędziego: jozek@flazinski.pl lub bezpośrednio przed turniejem
Nagrody:
Puchary dla zwycięzców w grupach: seniorzy i juniorzy do lat 13 (rocznik 2006 i młodsi).
Termin i miejsce: Siemiatycki Ośrodek Kultury, ul. Legionów Piłsudskiego 1
02 czerwca 2019 r.,
godz. 9.30- 9.50 – zawodnicy zgłaszają lub potwierdzają obecność przy stoliku sędziowskim.
10.00 – pierwsza runda

 

XV SIEMIATYCZE BLUES-ROCK FESTIWAL 10 SIERPNIA 2019. KONKURS „O ZŁOTY KAFEL”

 

UWAGA - zmiana daty. Tegoroczna edycja XV Siemiatycze Blues-Rock Festiwal odbędzie się 10 sierpnia. Zapraszamy zespoły do udziału w konkursie "O Złoty Kafel", którego regulamin znajduje się poniżej. Na zgłoszenia czekamy do 5 lipca br.

REGULAMIN KONKURSU „O ZŁOTY KAFEL”. XV SIEMIATYCZE BLUES-ROCK FESTIWAL 10 SIERPNIA 2019
karta zgłoszenia

 

Konkurs „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”

 

Siemiatycki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w Konkursie Recytatorskim dla Przedszkolaków „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”.

Eliminacje miejskie konkursu odbędą się 16 maja 2019 roku, godz. 10:00, sala SOK ul. Zaszkolna 1.

regulamin i karta zgloszenia

 

Siemiatycki Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych

 

13 lipca br. Siemiatycki Ośrodek Kultury organizuje Siemiatycki Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych.

Do udziału w imprezie zapraszamy zespoły, które prezentują tradycyjne pieśni oraz muzykę ludową. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem oraz do zgłaszania swoich kapel do udziału w przeglądzie. Należy wypełnić kartę zgłoszenia i przesłać ją na adres Siemiatyckiego Ośrodka Kultury.

karta zgłoszenia
regulamin

 

”Majówka na Skwerze Artystów”

 

Siemiatycki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza artystów zainteresowanych prezentacją swoich prac do uczestniczenia w imprezie plenerowej ph. ”Majówka na Skwerze Artystów”, która odbędzie się 12 maja 2019 r. o godz. 15:00 na placu wokół fontanny przy ul. 11 listopada. Zachęcamy do przedstawienia 3-5 swoich prac. Na zgłoszenia czekamy do 10 maja 2019 r. pod numerem telefonu: 85 655 25 54

 

Oferta pracy

 

Dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury ogłasza nabór na stanowisko Instruktor ds. organizacji imprez.

Termin składania ofert - do 8 kwietnia 2019 r.

oferta pracy
 

Nowy wygląd Domu Rycerza

 

Dom Rycerza – miejsce spotkań mieszkańców, seniorów, młodzieży i harcerzy zostało przebudowane.

W ramach projektu „Przebudowa Domu Rycerza będącego ogólnodostępnym i niekomercyjnym obiektem infrastruktury kulturalnej w Siemiatyczach” przeprowadzono prace remontowe – budynek przy ul. 11 Listopada 44 zyskał nowe pokrycie dachowe. Przebudowano kominy, wymieniono dach i dokonano obróbek blacharskich.

W ramach projektu prowadzono także prace remontowe pomieszczenia socjalne, gdzie mieści się kuchnia.

Projekt zrealizowało Siemiatyckie Stowarzyszenie Abstynentów “IGNIS” przy aktywnym wsparciu samorządu Miasta Siemiatycze. Wykonawcą robót była firma PPHU MAJKA Maria Demiańczuk. Członkowie i sympatycy stowarzyszenia „IGNIS” zaangażowali się w prace przygotowawcze, rozbiórkowe i remontowe na zasadach wolontariatu.

Z Domu Rycerza jako ogólnodostępnego i niekomercyjnego obiektu infrastruktury kulturalnej mogą korzystać podmioty działające na rzecz aktywności lokalnej.

Projekt pn.: „Przebudowa Domu Rycerza będącego ogólnodostępnym i niekomercyjnym obiektem infrastruktury kulturalnej w Siemiatyczach” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, a także z budżetu Województwa Podlaskiego. Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD: Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu”.

 

Plan zajęć 2018-19

 

 

Przebudowa Domu Rycerza

 

Siemiatyckie Stowarzyszenie Abstynentów „IGNIS” w dniu 22 stycznia 2018 r. podpisało umowę na dofinasowanie do realizacji projektu pn.: „Przebudowa Domu Rycerza będącego ogólnodostępnym i niekomercyjnym obiektem infrastruktury kulturalnej w Siemiatyczach”.

Projekt zakłada rozwój aktywności mieszkańców w organizacjach społecznych w mieście Siemiatycze poprzez przebudowę budynku przy ul. 11 Listopada 44. Budynek, w którym będzie realizowany projekt jest miejscem spotkań mieszkańców, w tym seniorów, młodzieży, harcerzy. W ramach prac odbędzie się wymiana poszycia dachowego i obróbek blacharskich, remont kominów i pomieszczeń socjalnych. Wolontariusze Siemiatyckiego Stowarzyszenia Abstynentów „IGNIS” nieodpłatnie wykonają prace przygotowawcze oraz wezmą udział w pracach rozbiórkowych i remontowych.

Przebudowa Domu Rycerza logo
Przebudowa Domu Rycerza opis zadania