""

OMORFOS

Omorfos to ośmioosobowa formacja wokalna stanowiąca artystyczną wizytówkę Miasta Siemiatycze. Powstała w 2010 roku przy Siemiatyckim Ośrodku Kultury, który umożliwia twórcze rozwijanie własnego potencjału kulturalnego.

Zespół współorganizuje i wspiera przestrzeń kulturową, integruje środowisko, daje przykład na aktywne zaangażowanie w życie miasta. Dynamiczny artystycznie zespół Omorfos wykonuje repertuar sięgający do folkowych, ludowych i sakralnych tradycji śpiewaczych różnorodnego narodowościowo regionu siemiatyckiego, jak i wykonań muzyki współczesnej i rozrywkowej; są to utwory polskich i białoruskich kompozytorów, autorskie aranżacje utworów ludowych oraz własne kompozycje. Repertuar zespołu jest odzwierciedleniem potrzeb naszego wielokulturowego regionu.

Zespół Omorfos koncertuje na regionalnych festynach, imprezach muzycznych, imprezach kulturalnych i uroczystościach, bierze udział w przeglądach i konkursach muzycznych. Śpiewa w małych wsiach i miasteczkach oraz w wielkich salach koncertowych takich jak Opera Podlaska w Białymstoku, Teatr w Mińsku na Białorusi.

>